Sponsorlu Bağlantılar

E reçete sistemi reçeteye yazılan ilaçları öğrenme konusunda kimi zaman insanların mağdur olmasından dolayı çıkarılmış olan bir sistemdir. E reçete ilaç sorgulama sistemi her hastanenin kendi web sitesi üzerinde yer almaktadır. Örneğin Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesi doktorları aracılığıyla tarafınıza reçete edilmiş olan ilaçları hastanenin web sitesi üzerinde sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz.

Yeni hayata geçirilen e reçete sistemi muayene sonrasında sizlere verilecek ilaçların kağıda yazılmayıp bilgisayardan eczanelerin sistemine aktarılması olayıdır. E Reçete sorgulama işleminin e-devlet sistemi üzerinden yapılması beklenilmektedir ancak şuan faal olan sistem hastanelerin web siteleri üzerinden yapılmaktadır.

Muayene sonrasında elinize reçete almadan eczaneye gitmeniz durumunda eczanedeki yetkili kişiler bilgisayardan sisteme giriş yapacak ve doktorunuzun size yazmış olduğu ilaçlar hakkında anında bilgi sahibi olabilecek. Uzmanlar sistemlerde yaşanacak arızaların hastaları mağdur edebileceğinden korktuğundan bu sisteminin bazı durumlarda hastanın mağdur kalmasına sebep olacağından hayata geçirilmemesi gerektiğini savunmaktalar. Ancak uzun zamandan beri aktif olan bu sistem yüzünden aşırı derecede mağdur olan kişi karşımıza çıkmamıştır. Bu durumun temel sebebi ise eczanelerde yer alan kişilerin güvendikleri hastalara sistem bozuk olsa dahi ilaç vermesidir.
e reçete sorgulamaUzun süreden beri aynı tip ilaçları kullanan kişiler ilaçlarının ne kadar süresinin kaldığını merak etmektedirler. Şeker, tansiyon ve kolesterol hastaları turkiye.gov.tr/ilac-kullanim-suresi-sorgulama bağlantısı üzerinden ilaç sürelerinin ne kadar kaldığını öğrenebilirler.

sponsorlu bağlantılar

11 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler