Sponsorlu Bağlantılar

Dünyanın en zor dili Türkçe olarak bilinse de olayın aslı böyle değildir. Dünyanın en zor dilleri üzerinde yaptığımız çalışmalar sonrasında dünyanın en zor dilleri sıralaması adı altında bir liste oluşturduk. Yaptığımız sıralama sayesinde dünyanın en kolay dili hakkında da bilgi edinmiş olacaksınız. Dünyanın en zor dili hangisidir gelin birlikte öğrenelim.

Dil öğrenmek gerçekleştirilen en zor şeylerden birisidir ancak bir kişi ana dili dışında başka bir dili öğrendiği zaman 3. Bir dil öğrenmek istediğinde ilgili dili daha kısa süre içerisinde öğrenmektedir. Bu durumun temel sebebi bünyenin yabancı dil öğrenmeye meyilleşmesidir.

Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar sonucunda dünyanın en zor dilinin Arapça olduğu öğrenilmiştir. Arapça dilinin bir hayli zengin kelime haznesinin olmasından ve fillerin çekim almasından dolayı Arapça öğrenilmesi zor olan diller sıralamasında baş sırada yer almaktadır.

Konuşması en zor olan diller sıralamasının 2. Sıralamasında ise Fransızca yer almaktadır. Fransızcanın bu denli zor olmasının temel sebebi öğrenilmesinden ziyade gırtlaktan konuşulmasıdır. Fransızca çalışan birçok kişinin dili anladığını ancak konuşmakta zorlandığını bilmekteyiz.
en zor diller sıralamasıDillerin zorluk sıralamasında yer alan bir diğer dil ise Japoncadır. Özellikle Alfabesinde çok sayıda harf olmasından dolayı bu dilin öğrenilmesi zordur. Kendi halkı içerisinde bile birçok kişinin okuma yazma bilmediği ve bu yüzden cahil kesimin çok olduğu bilinmektedir.

Türkçemiz en zor diller sıralamasında 4. Sırada yer almaktadır. Bizim ana dilimiz olduğundan dolayı bizlere kolay bir dil gibi görünse de yabancıların Türkçe öğrenmekte bir hayli zorlandığı bilinmektedir.

Öğrenilmesi en kolay dil ise İspanyolca ve İtalyancadır. Özellikle Türk diline benzer yapıda olmasından dolayı kısa süre içerisinde İspanyolca ve İtalyanca öğrenebileceğinize emin olabilirsiniz.

En zor diller sıralaması konusunda illaki sizlerinde düşünceleriniz vardır. İlgili diller konusundaki düşüncelerinizi yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

10 + 9 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler