Sponsorlu Bağlantılar

Güçlü köpekler sahiplerinin daha güvende hissetmelerini sağladığından dolayı köpek besleyen kişiler her zaman kendilerine ait olan köpeğin dünyanın en güçlü köpeği olmasını isterler. İnsanlarda bu güven hissiyatının oluşması zaman içerisinde dünyanın en güçlü köpekleri sıralamasının oluşmasına neden olmuştur. Sizler de köpekleri seven bir kişiyseniz eminiz dünyanın en güçlü köpeklerini merak ediyorsunuzdur. Makalemizin devamından merakınızı giderebileceğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sivas Kangal: Kangal köpekleri çoğu zaman çoban köpeği olarak adlandırılırlar bununla birlikte bekçi köpeği tanımına daha fazla uyarlar. Çünkü diğer çoban köpeği çeşitleri sürüyü korumaktan öten yönlendirme ve yönetmekte profesyoneldirler. Kangal köpeğinin en bariz yapısı ise sahibine duyduğu çok fazla sadakat ve bununla alakalı olarak sahibine ait olduğunu düşündüğü şeyleri savunmaya yönelik dirençli ruh yapısıdır. Bu yüzden oldukça mükemmel bir dövüşçü olarak karşımıza çıkmaktadır. Kurt, çakal gibi yabani hayvanlara karşı fazla faal bir koruyucu olmakla birlikte aile fertlerine ve bilhassa da ufaklıklara karşı hiç bir tehdit meydana getirmezler. Dünyanın en güçlü köpekleri sıralamasında yer alan bu köpek Türkiye Cumhuriyetine has olan bir köpek türüdür.

Pitbull: Erkekler 44-50 santimetre, dişiler ise 40-45 santimetre boyundadırlar. Kütleleri 14-25 kilogram civarındadır. Kuvvetli, adaleli bir anatomisi yer almaktadır. Bununla birlikte oldukça çeviktir. Kısa kuyrukludur; yatay duruşlu kalınca, kısa, ışıldayan tüyleri bulunmaktadır. Her renk olabilir. Sadece erkeklerin %80’i beyaz renge sahiptir. Amerikan Köpek Kulübü tarafınca Amerikan Staffordshire, İngiliz Köpek Kulübü tarafınca ise Amerikan Pitbull Terrier olarak 2 takımda gruplandırılırlar. Bu köpek türü dünyanın en tehlikeli köpek türlerinden birisidir çünkü sahiplerine karşı ölümcül ataklar yaptıkları da bilinmektedir.

Dogo argentino: Dogo Arjantin, atletik görünüşlü, adaleli boyutta ve orta boyutlarda bir köpek ırkıdır. İyi bir bekçi köpeği olduğu her köpek sever tarafından bilinmektedir. Ailesine bağlı olan bu ırk çok parlak zeka ve oyuncu yapıya sahiptir. Çocuklarla ve bütün aile bireyleri ile iyi bir şekilde anlaşır, öpülmekten ve kucaklanmaktan keyif alır. İyi bir eğitim ve sosyalleşme sürecinden geçmesi icap eder. İyi eğitilmesi durumunda evinizi koruma konusunda etkin bir rol alacağı gibi ailenizin neşe kaynağı da olabilir.

Tibet mastiff: Sağlam ve kemik özelliği kuvvetli bir köpek türüdür. Marco Polo bu köpeği, Bir eşek kadar yüksek ve sesi bir aslanınki kadar kuvvetli laflarıyla anlatmaktadır. Suratı, İngiliz Mastiff’inkinden küçüktür. Aşırı derecede pahallı olması ile bilinen bu köpek özellikle Avrupa ülkelerinde zenginliğin göstergesi olarak kabul edilmektedir. Sağlam eğitim almamaları durumunda aşırı derecede tehlikelilerdir. Bu nedenden dolayı kesinlikle iyi bir eğitimden geçmeleri gerekmektedir.

Presa canario: Canary ırkı köpekler kuvvetli, dirençli köpeklerdir. Uzun, geniş, köşeli olan baş kareye yakın şekildedir ve iri, bariz bir kafa özelliği bulunmaktadır. Burun, ağız ve çene bölümleri enli, geniş yapıdadır. Göğüs derin ve belirgin şekildedir. Kalça kısmı hafif yüksek şekildedir. Bu ırk köpeklerin derileri aşırı derecede kalındır. Renkleri kahverengi ve tonlarındadır. Vücutlarında bazı zamanlar ak işaretlerde ortaya çıkar. Bedenleri iri kemikli yapıdadır ve kuvvetli adalelere haizdir. Gözleri çoğu zaman kırpışmış şeklinde hafifçe aralık bir biçimdedir.

Yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda oluşturulan dünyanın en güçlü köpekleri sıralaması bu şekildedir. Eğer sizin daha güçlü olduğunu düşündüğünüz farklı köpek türleri varsa bu köpek türlerini özellikleri ile birlikte bizlerle paylaşabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

19 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler