Sponsorlu Bağlantılar

Düğün salonu seçerken nelere dikkat edilmeli hususu özellikle bütçesi kısıtlı olan kişiler tarafından dikkate alınması gerekilen bir husus. Düğün salonları ortalama 2000 TL den başlayıp 15000 TL ye kadar uzayıp gitmekte. Düğünün altınıdır ev eşyasıdır derken evlenmek ortalama 50000 TL mal olmakta. Bu yazı dizimizde evlenmeyi düşünen kişileri kısmen de olsa bilinçlendirmek adına düğün salonu seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiğine dair bilgileri paylaşmak istiyoruz.

Düğün salonu seçerken nelere dikkat edilmeli

sponsorlu bağlantılar

– Öncelikle düğününüze gelecek ortalama kişi sayısını tespit etmelisiniz. Düğün salonlarının ebatları büyüdükçe kiralama fiyatları da artmakta. Boş yere büyük bir düğün salonu tutup paranızı boşa harcamayın ya da küçük bir düğün salonu tutarak yakınlarınıza mahcup olmayın.

– İkinci husus ise açık hava düğünümü yapacaksınız yoksa salon düğünümü yapacaksınız. Öncelikle bunun kararını verin. Eğer açık hava düğünü yapacaksanız o gün havanın nasıl olacağını önceden hava tahmin raporlarından öğreniniz. Sevdiklerinizin yağmur altında ıslanmalarını istemezsiniz sanırım. Eğer salon düğünü yapacaksanız da kiralayacağınız salonun havalandırmalarının ne derece etkin olduğunu gözden geçirin. Havalandırması olmayan mekanlardan uzak durun içersi ter ve nefes kokusundan ötürü çekilmez bir hal alabilir.

– Düğününüzde yemek verecekseniz birkaç firma ile görüşerek ortalama bir fiyat belirleyin. Kesenizi zorlayacak fiyatlardan uzak durun çünkü kimse ben bu düğünde doymadım gibi tepki vermez. İnsanları doyurmaya uğraşmayın herkes evinde yemeğini yiyip gelsin. Sizin vereceğiniz ikramlar ara menü olarak düşünülebilir.

– Eğer düğününüzde içki ikramı olacaksa sınırlı sayıda içki menüsü sunun. Türk insanını bilirsiniz kıtlıktan çıkmış gibi içkilere saldırır buda sizin dar duruma düşmenize neden olur. Düğünde sınırsız menüye sahip ikramlardan uzak durmanızda fayda var.

– Düğün salonu sahiplerinin teklif ettikleri meblağı hemen kabul etmeyin. Pazarlığın dini bir yönü de olduğundan pazarlık etmekten korkmayın. Ancak düğününüz yaz sezonunda yapılacaksa pekte fiyat indirimine gitmezler. Çünkü düğünlerin büyük bir bölümü yaz aylarında yapıldığından müşteri kaybetme korkuları olmayacaktır.

Hepinize şimdiden bir ömür mutluluk dileriz.

sponsorlu bağlantılar
Kategori: Yazılar

18 + 8 = ? (İşleminin Sonucu)  


Saatlerin Anlamları yecüc mecüc