Sponsorlu Bağlantılar

Yaz mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte tüm reyonlarda dondurmalar yerini almaya başladı. Peki, hiç kimsenin hayır diyemediği dondurmaların sağlığımıza ne gibi zararları olduğundan haberdar mısınız? Bu yazı dizimizde sizlere aşırı dondurma tüketimin kişi üzerinde yapacağı etkilerden bahsetmek istiyoruz. Yazımızın devamından dondurmanın zararlarına maddeler halinde ulaşabilirsiniz.

Dondurmanın sağlığa Zararları

– Dondurmanın içerisinde süte oranla 5-6 kat fazla miktarda yağ bulunmakta. Aşırı dondurma tüketen kişilerde ciddi şekilde kilo problemleri görülmektedir.

– Bademcik problemi olan kişilerin sıklıkla dondurma tüketmesi bademciklerinin iltihaplanmasına neden olmakta.

– Açıkta satılan merdiven altı imalatı olan dondurmalardan uzak durunuz. Çeşitli bakteriler süt ürünlerinde hızlı bir şekilde çoğalmaktadır. Tüketeceğiniz bu tip ürünlerde ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bundan ötürü bilindik markaların ürünlerini alınız.

– Eğer aldığınız dondurmanın içerisinde buz kristalleri bulunuyorsa bu kristaller dondurmanın uygun koşullarda üretilmediğine kanıt olmaktadır. Bu tip ürünler hastalık yapıcı maddeler içeriyor olabilir.

Tabi ki bu kadar zararının olması dondurma tüketmeyeceğimiz anlamına gelmemektedir. Her şeyin fazlasının zarar olduğu bilincinde olarak ve güvenilir markaların ürünlerini tüketerek her şeyin tanına varabiliriz. Hepinize sağlık dolu bir yaşam dileriz.

sponsorlu bağlantılar

20 + 5 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler