Sponsorlu Bağlantılar

Soru: Diz Kapağı Kıkırdak Aşınması Tedavi Yöntemi Nedir? Futbol oynarken bacağımı incittim ve diz kapağımın kıkırdağında aşınma meydana geldi. Ameliyat olmaya korkuyorum. Diz kapağı kıkırdak aşınmasının bitkisel yolla tedavi edilmesi mümkünmü? Yada bana diz kapağı aşınmasının nasıl tedavi edilebileceği hakkında bilgilendirme yaparmısınız? Şimdiden teşekkür ederim.

sponsorlu bağlantılar

Cevap: Sayın takipçimiz öncelikle geçmiş olsun. Diz kapağı kıkırdak aşınmasını bitkisel yollar ile tedavi etmek pekte mümkün birşey değildir. Genel olarak diz kapağı tedavisinde kullanılan yöntemleri sizlere aktarmamız gerekirse; Fizik tedavi tercih edilen ve en çok olumlu sonuç alınan yöntemdir. Diz ekleminin içine hyalüronik asit enjekte edilmesi Ayrı bir tedavi yöntemi olmakla birlikte çokta tercih edilmiyor. Çüncüsü ise en son durumda başvurulacak yöntem olan ameliyattır. Tez zamanda iyileşmenizi temenni ederiz.

sponsorlu bağlantılar
Kategori: Yazılar

1 Yorum Yapılmış.

  1. aysel belem diyor ki:

    Babamın diz kapağında aşırı şekilde kıkırdak aşınması var. Artık yürümekte baya zorluk çekiyor ve bu durum beni çok üzüyor :(

19 + 8 = ? (İşleminin Sonucu)  


Saatlerin Anlamları yecüc mecüc