Sponsorlu Bağlantılar

Diş ağrısı neredeyse herkesin belirli bir dönem mücadele etmek zorunda kaldığı ağrılardan birisidir. Diş ağrısı kimi zaman ilaçlar ile geçirilemediğinden dolayı devreye bitkisel tedavi girmektedir. Diş ağrısına ne iyi gelir diye merak ediyorsanız. Ağrılarınızı ortadan kaldıracak birçok yönteme makalemizden ulaşabilirsiniz.

Diş ağrısı diyince bile tüylerim diken diken oluyor. Direk diş ağrısı yüzünden uykusuz geçen gecelerim aklıma geliyor. Dış ağrısını önlemek için en başta verilecek tavsiye şüphesiz ki dişlerin belirli bir düzende fırçalanmasıdır. Peki, ne yaptıysak olmadı diş ağrısından uyuyamıyoruz, gecenin leyli vakti gidecek doktorda yok peki bu durumda neler yapılabilir. Şimdi sizlere diş ağrısına iyi gelen bitkilerden bahsedeceğiz.

Karanfil, karanlık gecelerin beyaz meleğidir diş ağrıları için. Eğer sürekli diş ağrısı problemi yaşıyorsanız evinize azda olsa karanfil bulundurun. Bir kaç parça azınıza atın ve çiğneyin. Göreceksiniz ki kısa bir sürede tüm azınız uyuşacak. Soğan ya da çimen suyu, Bir parça soğanı ya da bir kaç damla çimen suyunu diş üzerine koyup sıvının dişin özüne ulaşmasını sağlayın. Bölgedeki bakteriler ölüp kısa sürede ağrısının geçmesini sağlayacaklardır.

Sızlayan diş üstünde ve dişlerin içinde yer edinen besin birikintileri, diş fırçası ve diş ipi kullanılarak ortadan kaldırılmalı ve yarım su bardağına yarım tatlı kaşığı iyot eklenerek elde edilmiş iyotlu su ile ağız adamakıllı çalkalanmalıdır.

Mutlak suretle sızlayan diş üstüne aspirin veya herhangi bir ağrı dindirici ilaç tatbik edilmemelidir. Kimyevi yapıları sebebi ile bu benzer biçimde ilaçlar diş etinde ve çevre yumuşak dokularda tahribatlara sebep olabilmektedir. Bu da diş sızısının beraberinde ikinci bir sızının meydana gelmesine sebep olacaktır.

Şayet dişiniz enfeksiyonlaşmış ise ısırdığınızda ağrınız yükselir. Bu vaziyette antibiyotik iyileştirilmesi yapılmalıdır. 20’lik dişlerdeki ağrılarda da çoğunlukla antibiyotik desteği lazım olabilir. Bunun için çevrenize değil diş doktorunuzdan bilgi almanız daha mantıklı olacaktır.

sponsorlu bağlantılar

17 + 1 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler