Sponsorlu Bağlantılar

Deri ülseri iltihaplı bir cilt problemidir. Kendisini çeşitli belirtiler ile gösteren deri ülseri çeşitli nedenlerden dolayı meydana gelebilmektedir. Enfeksiyonlu bir problem olduğundan dolayı tedavisi çoğu zaman uzun sürmektedir. Hastalıkla erken mücadele etmek için deri ülseri görüldüğü andan itibaren sorunun ortadan kaldırılması adına alanında uzman bir doktora gidilmelidir.

Ülser ciltte veya sümükdoku zarında meydana gelen ve dokunun parçalanmasıyla gözlemlenen yaralardır. Ülser epidermisin büsbütün, dermis ve derialtı yağ yüzeyinin de kısmen kaybıyla sonuçlanabilir. Ülserler daha çoğunlukla alt organlarda ve gastrointestinal sistemde ortaya çıkar. Ciltte meydana gelen ülser etrafı kızarmış cilt ile çevrili iltihaplanmış doku olarak gözlenir. Sıcak veya soğuğa maruz kalındığında, ciltte tahribat meydana geldiğinde yahut kan dolaşımı ile alakalı sıkıntılarda cilt ülseri gözlemlenebilir.

Ek olarak uzun zaman hareket edilemediği hallerde dokuların üstündeki basınç sebebiyle de gözlemlenebilir. Bu yüzden kan dolaşımında meydana gelen stres genel hatlarıyla yatak yarası olarak bilinen decubitus ülserine tahavvül eder. Ülserler çoğunlukla enfekte olur ve iltihap oluşur. Tedavi edilmemesi durumunda enfeksiyon tüm vücudu sarabilir.

Deri ülseri çoğu zaman iltihap meydana getirdiğinden dolayı tedavisi antibiyotik ilaçlar ile yapılmaktadır. Bu hastalık genel olarak uzun süre boyunca aynı konumda yatılması sonucunda meydana geldiğinden dolayı tedavi sürecinde hasta gün içerisinde çevrilerek konumu değiştirilir. Deri ülseri olan bölgeye kan akışı olmasını sağlar. Bu hastalığın en büyük nedeni kan akışının yetersiz olmasıdır. Eğer yatalak bir hastanız varsa ülser ile mücadele etmemek için hastanızı gün içerisinde çevirmenizi tavsiye ederiz.

sponsorlu bağlantılar

10 + 1 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler