Sponsorlu Bağlantılar

Denizcilik lisesini bitiren ne olur konusunda bilgi almak istiyorum. Ailem liseye geçtiğim için beni denizcilik lisesine yazdırmak istiyor. Denizcilik meslek lisesi mezunları ne iş yapar konusunda bilgim olmadığından dolayı bu okula yazılıp yazılmama konusunda kararsız kalmış durumdayım. Bana denizcilik lisesi mezunlarının iş imkanları hakkında bilgi verirseniz memnun olurum.

sponsorlu bağlantılar

Çok üstün zekaya sahip bir öğrenci değilim bu yüzden rahat iş bulabileceğim bir liseye gitmek istiyorum. Üniversite okuma umudum pek yok bu yüzden yardımınıza ihtiyacım var. Bana bu konuda bilgi verirseniz memnun olurum.

Denizcilik Meslek Lisesi Mezunları Ne İş Yapar?

Sayın takipçimiz öncelikle eğitim öğretim hayatınızda başarılar dileriz. Denizcilik lisesinden mezun olduktan sonra gemi tamir atölyelerinde ve tersanelerde çalışabilirsiniz. Ayrıca gemi seferlerine çıkıp motor bölümünde de aktif şekilde görev almanız mümkün. Bu meslek dalı daha çok ömür boyu bekar kalmayı düşünenler için uygun görülen meslek dallarından birisidir. Tersaneler bu liseden mezun olanların daha çok tercih ettiği yerler arasında yer alıyor.

Tersanelerde çalışma imkanının ağır olduğunu bilmenizi isteriz. Ancak tersanelerde çalışanlar iyi maaş aldıkları için dışarıdan bakıldığında bu meslek gayet cazip gelmektedir.

sponsorlu bağlantılar
Kategori: Soru Cevap, Yazılar

4 Yorum Yapılmış.

 1. önder erol diyor ki:

  slm! bilgi sahibi olan abiler tershanede veya motur bölümünde çalışma imkanlarınız vardır diye bilgilendiriyorlar saolda bunlar kaç para alıyo artıları eksileri nedir veya hemen iş başı yapabilecek misin konusunda da çok meraklıyız? Tatvan denizcilik anadolu meslek lisesi mezunuyum: ) saygılar

 2. ali diyor ki:

  ne saçmalıyorsunuz yaa güverte okuyun okulunuzun verdiği ehliyette 3000 GT ise GOC ve ROC ehliyetinizi alın ardından bi gemi bulun ilk gemi ne olursa çıkın çünkü ilk iş zor bulunur tecrübesiz eleman olarak buna katlanın ardından 2 yılda bir düzenlenen sınavlarla ehliyetinizi yükseltin kaba hesab 5 bilemedin 6 yıla 2. kaptan olur rahatınıza bakarsınız. Ben öyle yaptım fakat şunu da söyleyeyim liseden alınan ehliyet sınırlıdır yani okulu bitirip japonya amerika hayelleri kurmayın akdenizde gecerli ehliyetiniz sınırlı ama onu da sınırsız yapmak için sınav var girer kazanırsanız sizden iyisi yok denizcilik sektöründe açıkta kalan ben görmedim sadece gitmekte gözü olmayanların bahaneleri o kadar , hem para kazan hem gezz ötesi var mı ? Fakat düzen konusunda denizciler sıkıdır 5 dk bile önemli sıkıntı ya gelemem diyorsan bulaşma. 5,10 sene sonra baktın olmuyor lojistik işi yaparsın denizcilere orda da iş var sonuçta konşimento manifesto hep aynı birazda kafan matematiğe basıyorsa yeter işte … Hadiii kolayyy gelsin ..

 3. hakan diyor ki:

  ben denizcilik meslek lisesine kayıt yaptırdım ve bana bu okulla ilgili bilgi verirseniz memnun olurum :)

  • bahriyeli diyor ki:

   hangi lisede okuuyosun ve nerde denizcilik okuyosun ben 9.sınıfım inboluda denizcilikte okuyorum ama okul 500 grooston ehliyet veriyor ):

20 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)  


Saatlerin Anlamları yecüc mecüc