Sponsorlu Bağlantılar

Deniz Gezmiş sözleri ve en meşhur Deniz Gezmiş sözleri sayfamıza hoş geldiniz. Bu yazı dizimizde Deniz Gezmiş’in tarihe geçmiş en güzel sözlerini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Eğer bizim gözümüzden kaçan sözler varsa yorum yap kısmından bu sözleri bizlerle paylaşabilirsiniz.

– Biz hiçbir zaman bütün çabamıza rağmen Türkiye’nin bağımsızlığını temin edemedik. Bugüne kadar da bu özlem içinde kaldık.

– Yaptıklarımızın haklı olduğuna inanıyorum. Halen de bu inancı taşıyorum. Türkiye’nin bağımsızlığından başka bir şey istemedim ve bu sebeple Amerikan emperyalizmine ve işbirlikçilerine karşı mücadele verdik. Bundan dolayı ölümden korkmuyoruz. Onu ancak işbirlikçiler düşünsün ve ancak onlar kendi canının telaşına düşsün. Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye’nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum.

– Biz stratejik olarak düşüncemizi hiçbir zaman saklamayız. Hangi şartlar altında olursak olalım, bunu açıkça söyleriz. Düşüncelerimizi mezara kadar götürürüz. Nasıl burada namluların ve dipçiklerin gölgesi altında konuşuyorsak, düşüncemizi her zaman açıkça ifade ederiz. Tarih evvelce bunu yapanları nasıl temize çıkarmışsa bizi de temize çıkartacaktır, buna da inanıyoruz.

– İddianameye karşı diyeceklerim mevcuttur, iddianame kelle istemek için hazırlanmıştır. Yapılan tahliller yanlıştır, hatalıdır, değerlendirmeler keza isabetsizdir. Yalnız biz varlığımızı hiçbir karşılık beklemeden esasen Türk halkına armağan etmiş bulunuyoruz ve Türk halkı ve devletin bağımsızlığına armağan etmiş bulunmaktayız. Bu sebeple ölümden çekinmiyoruz.

– Vatan, onu parsel parsel satanların değil; Uğrunda darağacına gidenlerin vatanıdır.

– Emperyalizme karşı mücadele suç değildir, silahlı mücadele ise Anayasayı ihlâl değildir.

Deniz Gezmiş Resimleri

Deniz Gezmiş

Deniz Gezmiş

Deniz Gezmiş

Deniz Gezmiş

Deniz Gezmiş

Deniz Gezmiş

Deniz Gezmiş

Deniz Gezmiş

sponsorlu bağlantılar

20 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler