Sponsorlu Bağlantılar

Çevre kirliliğinin canlılar üzerindeki etkileri ele alındığı zaman en çok insanlar üzerindeki etkileri nelerdir konusu irdelenmektedir. Biz insanlardan nankörlükleri kanıtlanmış varlıklarız. Bize cennet gibi tertemiz bir dünya bahşedilmiş olmasına rağmen harakiri yaparcasına çevremizi kirletmeye ve gelecek nesle pis bir dünya bırakmaya devam ediyoruz.

Çevre kirliliğinin insanlar üzerindeki etkileri üzerine araştırma yapan bilim adamları ne tür zararların olduğu hakkında maddeler halinde açıklamalar yaptılar. Birçoğunuzun bu maddelerde yer alan durumları okumadan daha geçeceklerinizi bilsek de bazı duyarlı vatandaşların daha duyarlı hale geleceklerine inandığımızdan dolayı sizlere çevre kirliliğinin etkilerini sunacağız.

Çevre kirliliğinin insanlar üzerindeki etkileri hakkında düşsel dünyanızı geliştirmeye çalışın. Bunu istememizin temel sebebi ilgili durumun dini açıdan da aşırı derecede önemli olmasıdır. Çevreyi kirleterek dünyada yaşayan insanlara karşı kul hakkı borcuna girdiğiniz gibi gelecek nesil pis bir çevreye sahip dünyaya gözlerini açacaklarından dolayı mahşerde sizlerden hak talep edecektir. Borçlu bir Müslüman olarak hayata gözlerinizi yummamak adına temizliğe önem vermelisiniz. Unutmayın ki İslamiyet’in en önemli hususlarının başında “Temizlik İmandandır” hususu yer almaktadır.

Çevre Kirliliğinin İnsan Üzerindeki Etkileri

• Günümüzde amansız hastalıklar içerisinde yer alan kanser hastalığının bu denli hızlı yayılan ve en çok gözlemlenen vakalardan birisinin olmasının temel sebebi çevre kirliliğidir.

• Çevre kirliliğinin en ciddi boyuta ulaşmasının en büyük sebebi yaşanılan hava kirliliğidir. Kirli havada yer alan sülfür dioksit ciddi solunum yolu rahatsızlıklarının meydana gelmesine neden olmaktadır.

• Kirli hava insanların solunum problemleri yaşamasına neden oluyor. Havanın kirli olduğu mekanlarda canlıların soluk alıp vermekte zorlandıkları gözlemlenenler arasında yer almaktadır.
çevre kirliliğinin insanlar üzerindeki etkileri• Çevre kirliliğinin bir diğer etki alanı su kirliliğidir. Kirlilik sonucunda içme suları içerisinde çok sayıda bakteri üremekte ve zaman içerisinde bu bakteriler mutasyona uğrayacak insanların ölümcül hastalıklara yakalanmasına neden olmaktadır.

• Teknolojinin en büyük nimetlerinden birisi radyasyondur ancak radyasyonu günlük hayat içerisinde birçok yerde kullandığımızdan dolayı insanlar kanser olma riski ile karşı karşıyadır. Kanser hastalığının en önemli tetikleyicisinin radyasyon olduğu bilinmektedir.

Çevre kirliliğinin insanlar üzerindeki etkileri her geçen gün daha fazla hissedilmeye başlamış durumda. Özellikle devletler yaşam alanlarını daha yaşanır hale getirmek ve dünyayı can çekişmekten kurtarmak adına ortak karar alıp bu kararları hayata geçirmelidir.

sponsorlu bağlantılar

17 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler