Sponsorlu Bağlantılar

Cep telefonunun çocuklara zararları nelerdir konusunu sizler için araştırdık. Bilinçli ebeveynlere yardımcı olabilmek adına cep telefonu kullanımının küçük yaştaki çocuklara vermiş olduğu zararlardan bahsetmek istiyoruz.

– Özellikle anne babalar ağlayan çocuklarını susturmak için ellerine cep telefonlarını verirler. Sizde çocuğunuz ağladığı zaman eline cep telefonu veriyorsanız bu kötü alışkanlığı en kısa zaman içerisinde bırakmalısınız. Cep telefonlarının yaymış olduğu radyasyon küçük yaştaki çocukların duyma kaybı yaşamasına neden olmaktadır.

– Gelişim dönemimdeki çocukların kafatasları daha incedir ve bu yaştaki kişilerin cep telefonunun yaymış olduğu radyasyona maruz kalması baş ağrısına neden olmaktadır. Çocuğunuzu eğlendirmek için ona vereceğiniz telefon çocuğunuzun baş ağrısı çekmesine neden olabilir.

– Cep telefonunun çocuklara olan bir başka zararı ise görme kaybı yaşatmasıdır. Narin bünyeye sahip genç yaştaki evlatlarımız sürekli cep telefonun yaymış olduğu dalgalara maruz kalırsa ilerleyen dönemlerde ortaya çıkacak görme kayıpları yaşanabilir.

Tüm bu durumları dikkate alarak küçük yaştaki çocuklardan cep telefonunuzu uzak tutmanızı temenni ederiz.

sponsorlu bağlantılar

11 + 9 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler