Sponsorlu Bağlantılar

İslam dinine göre cemaatler kişinin imanını kuvvetlendirmek adına bir araya gelen kişilerin oluşturmuş oldukları topluluklardır. Ülkemizde cemaat denildiği zaman akla Fetullah Gülen cemaati, Süleymancılar ve Nakşibendiler gelmektedir. Bu durumun böyle olmasının en büyük nedeni bahsi geçen cemaatlerin çok sayıda üyesinin olmasıdır.

Cemaatçi olarak tabir edilen kişi sayısının her geçen gün artması ülkede örgütçülük havasının oluşmasına neden olmuş durumda. Bazı cemaat mensuplarının ülkeyi bölmek adına eylemlerde bulunması insanların cemaatlerden korkmasına neden olmuş gibi görünüyor. Her ne kadar ülke genelinde böyle bir hava olsa da cemaatlere katılıp imanını kuvvetlendirmek isteyen çok sayıda kişi bulunmaktadır. Bu nedenden dolayı sizlere cemaate nasıl girilir ve cemaatlerin liderleri kimlerdir konusunda bilgi vereceğiz.

Gülen Cemaati: Ülkemiz genelinde en popüler olan cemaattir. Bu cemaatin başında Fetullah Gülen yer almaktadır. 1999 senesinde bu yana Amerika Birleşik Devletlerinde yaşam süren Fetullah Gülen, yapılan yargılamalar sonucunda vatan haini olarak görülmüştür. Bu nedenden dolayı Gülen cemaatinde yer alan çok sayıda kişinin cemaati bıraktığı bilinmektedir. Bu cemaate dahil olmak için cemaatçi tanıdıklarınızın olması gerekmektedir. İlgili cemaatin belirli bir toplanma yerleri bulunmamaktadır.

Süleymancılar: Ülkemizin en popüler cemaatlerinden birisi olan bu cemaatin kurucusu Süleyman Hilmi Tunahan’dır. Siyasette etkili cemaatlerden birisi olarak görülmektedir. Cemaat üyelerinin kendilerine has giyiniş tarzları olduğundan dolayı çevrenize baktığınız zaman Süleymancı olan insanları kolay bir şekilde ayırt edebilirsiniz. Diğer cemaatlerde olduğu gibi bu cemaate de girmek için tanıdıklarınızın olması gerekmektedir.

Ülkemizde bu cemaatler dışında daha çok sayıda cemaat bulunmaktadır ve tüm cemaatlere giriş yöntemi neredeyse aynıdır. Dini istismar etmek yurt genelinde yaygın olduğundan dolayı insanı kötü yola sürükleyen birçok cemaat bulunuyor. Eğer bir cemaate girmeyi düşünüyorsanız kesinlikle ilgili cemaatleri derinlemesine araştırmanızı tavsiye ederiz.

sponsorlu bağlantılar

20 + 8 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler