Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Çarpım tablosu matematiğin temel konuları arasında yer almasına rağmen insanların ezberlemekte en çok zorlandığı konulardan biridir. Temel eğitim dönemini uzun zaman önce bitirmiş olmasına rağmen günümüzde halen aktif bir şekilde çarpım tablosunu kullanamayan kişiler bulunmaktadır. Çarpım tablosu nasıl kolay ezberlenir konusunda emin olun gün içerisinde çok sayıda kişi mesaj atıyor. Bu nedenden dolayı sizlere sorulan bir soruyu referans alarak çarpım tablosunu nasıl kolay bir şekilde ezberlenir hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Eğer sizlerin çarpım tablosunu ezberlemek için geliştirmiş olduğunuz daha basit bir yöntem varsa bu yöntemi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Soru: Çarpım tablosu nasıl ezberlenir? Okul hayatımı bitireli uzun zaman oldu. Geçenlerde birde baktım ki kullanmaya kullanmaya çarpım tablosunu unutmuşum. Ezberleyim tekrardan dedim ezberleyemedim. Çarpım tablosunu kısa süre içerisinde nasıl ezberleyebilirim. Yeni girdiğim işte aşırı derecede lazım oluyor. Şimdiden çarpım tablosunu ezberleme konusunda yapacağınız bilgilendirmeden dolayı teşekkür ederim.
çarpım tablosu ezberlemeCevap: Sayın takipçimiz aşağıdaki resimdeki tabloyu çıktı alınız. Şema yöntemi ile çarpım tablosunu çok kısa zamanda öğrenebilirsiniz. Tabloyu anlatmamıza gerek olduğunu düşünmüyorum zaten her şey gayet açık ve net. Sizlere kolaylık olması adına topla üzerinde çeşitli işaretlemeler yaparak olayın nasıl gerçekleştiğini daha yalın bir dil ile anlatmaya çalıştık. Hala ezberleme konusunda sıkıntılar çekiyorsanız yaşadığınız sorunların tam olarak neler olduğunu bizlerle paylaşırsanız elimizden geldiği kadarı ile sizlere yardımcı olmaya çalışabiliriz.

sponsorlu bağlantılar
Kategori: Eğitim

16 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)  


Saatlerin Anlamları yecüc mecüc