Sponsorlu Bağlantılar

Burun içi kuruması neredeyse herkesi bir dönem mücadele etmek zorunda kaldığı bir sorundur. Burnumun içi kuruyor yakınması ile ilgili çok sayıda arama yapıldığını bildiğimizden dolayı burun içi kuruması neden olur konusunda bilgi vermeye karar verdik. Burun kuruması burun içyapısının nem bakımından yeteriz kalmasından dolayı meydana gelmektedir. Burunda meydana gelen kuruma çoğu zaman kılcal damarların çatlamasına neden olduğundan dolayı beraberinde burun kanaması oluşmaktadır. Bu nedenden dolayı meydana geldiğinden andan itibaren ilgili kurumanın ortadan kaldırılması gerekmektedir.

sponsorlu bağlantılar

Burun kurumasının nedenleri konusuna geçmeden evvel bu konu hakkında sorulmuş olan bir soruyu da sizlere sunmak istiyoruz. Eminiz büyük bölümünüz soruda yer alan sıkıntıları çekiyorsunuzdur.

Soru: Burun içi neden kurur – Burun içi kurumasının nedenleri nelerdir. Özellikle geceleri yatarken burnumun içi aşırı derece kurumakta. Burun kurumasından dolayı geceleri uyuyamamaktayım. Burun kuruması neden olur bu burun kurumasına dair bilgilendirme yaparsanız çok memnun olurum. Şimdiden yapacağınız bilgilendirmeler için teşekkür ederim.
burun kuruması
Cevap: Sayın takipçimiz burun kurumasının birçok nedeni olabilir. Bazen rüzgâr bile burun içinizin kurumasına neden olabilir. Burnunuzu nemlendirmek için badem yağı veya tuzlu su buharı uygulayınız. Eğer bunlara rağmen burun kuruluğunuz geçmiyor ise en kısa zamanda uzman bir doktora görününüz bu olayı hafife almayın. Eczanelerden onun bunun tavsiyesi ile ilaç almayınız. Şikâyetleriniz halen devam ediyorsa bir doktora gidiniz. Aksi takdirde şiddetli burun kanamaları ile mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar
Kategori: Sağlık

1 Yorum Yapılmış.

  1. murat diyor ki:

    ben yılardır burun tıkanıklığı çekiyorum ve ne zaman burnum tıkansa şiddetli baş ağrısı çekiyorum izmirdeki bütün devlet ve özel hastanelere gittim sayısız filim tomogrofi çektiler ama sonuç alamadım yaşam kalitem sıfır işe gidemiyorum derdimi kimseye anlatamıyorum baş ağrısı yüzünden pisikolojim bozuldu intihar edeceğim diye çok korkuyorum kimse derdime derman bulamıyor hava soğukken iyiyim ama sıcakta hemen başım ağrıyor bu pisikolojik değil hiç bir ağrı kesici kesmiyor sadece arveles 25mg kesiyor arvelesi içiyorum yarım saat sonra ağrı kesiliyor çoğu zaman burnum tıkanıyor suyla temizliyorum rahatlıyorum ama bu sürekli işle yaramıyor sanki sünüslerim dolu alnımda basınc oluyor eğilip kalkınca baş ağrısı şiddetleniyor özelikle yaz aylarında yanımda su eksiltmiyorum sürekli burnuma çekiyorum yoksa kuruyor dayanacak gücüm kalmadı kaç tane tomogrofi çektirdim sinüzit yok diyorlar alerji testi yaptırdım temiz çıktı bana yol gösterin çok kötü durumdayım.

15 + 8 = ? (İşleminin Sonucu)  


Saatlerin Anlamları yecüc mecüc