Sponsorlu Bağlantılar

Boğazda kılçık kalması balık yemeyi seven kişilerin başlarını gelmesini istemeyecekleri durumlardan biridir. Boğaza kılçık batması ciddi sağlık sorunları oluşturabileceğinden dolayı boğaza takılan balık kılçığı nasıl çıkarılır konusunda sizlere bilgi vermek istiyoruz. Boğaza batan balık kılçığı nasıl çıkarılır diye merak ediyorsanız makalemizin devamından bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Boğazda balık kılçığı kalması vakaları özellikle balık fiyatlarının düşmesiyle birlikte artmış durumda. Sofralarımızın en gözde yiyeceklerinden birisi olan balık, bol miktarda kılçık içerdiğinden dolayı dikkatli yenilmesi gerekilen bir gıda türüdür. Hamsi gibi balıkların kılçığı küçük olduğundan dolayı boğaza takılma olmazken palamut ve istavrit gibi balıkları kılçığı büyük olduğundan boğaza batmaları mümkündür.

Balık yerken boğazınıza kılçık batarsa ilk olarak su içerek kılçığı yerinden sökmeye çalışın. Eğer bu şekilde kılçık çıkmaz ise taze ekmeğin içini iyice çiğneyin ve yavaş yavaş yutun. Balık kılçığı ekmeğe yapışıp boğazınızdan çıkacaktır ancak bazı durumlarda bu iki yönteminde işe yaramadığı bilinmektedir. Eğer kılçık bu yöntemlerle çıkmaz ise yapmanız gereken en yakın sağlık kuruluşuna gitmektir. Şimdiden hepinize geçmiş olsun.
balık kılçığı batmasıKılçık battı diye balık yemekten vazgeçmeyin. Palamut balığının faydaları bağlantısında yer alan bilgilere göz attığınızda ne emek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız.

sponsorlu bağlantılar

10 + 9 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler