Sponsorlu Bağlantılar

Birce Akalay kimdir, Birce Akalay nereli ve Birce Akalay kaç yaşında hakkında bilgi yazımıza hoş geldiniz. Birce Akalay en çok beğenilen dizi oyuncularından birisidir. Birce Akalay hakkındaki tüm bilinmeyenlerin neler olduğunu öğrenmek istiyorsanız yazımızın devamında yer alan Birce Akalay biyografi bilgilerine göz atabilirsiniz. Bizlerinde hem güzel bulduğumuz hem de oyunculuğunu beğendiğimiz Birce Akalay kimdir gelin birlikte öğrenelim.

Birce Akalay Kimdir? Birce Akalay Nereli Boyu Kaç Yaşında Biyografi

Birce Akalay doğum tarihi 1984’tür. Birce Akalay bu yıllarda İstanbul ilinde dünyaya geldi. Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro bölümünde eğitim aldı. 2004 Türkiye Güzellik yarışmasında üçüncü olduktan sonra Avrupa Güzellik Yarışması’nda Türkiye’yi temsil etti ve yarı finale çıktı. 2004-2007 yılları arasında Star TV ve TV 8’de spor spikerliğinin yanı sıra Şampiyonlar Ligi Özel ve 8.Etap gibi programları da hazırlayıp sunmuştur.2007 yapımı olan Kader ve yine 2007 yapımı Senin Uğruna dizisine konuk oyuncu olarak bir süreliğine katılmıştır. Bunların yanı sıra oyuncu 2008’de vizyona giren Son Ders ve 2009 Ekim aynında vizyona girecek Nefes filmlerinde rol almıştır. Aynı zamanda 2008’de Asi dizisinde başkarakterleri canlandırmıştır. 2009 yılında TRT1 de ekrana gelen Alayına İsyan isimli dizinde de Sevtap rolü ile karşımıza çıkan Birce Akalay 2009’un Eylül ayında Sizi Seviyorum isimli sinema filminde Emre Altuğ ile başrolleri paylaşmıştır. Şu anda ise ATV’nin yeni sezon dizilerinden Kış Masalı’nda Zişan rolüyle televizyonlardadır. Şu anda Avşar Film yapımı ve Fox TV de yayınlanan Yer Gök Aşk adlı dizide Havva karakteriyle Murat Ünalmış ile başrolleri paylaşan Akalay aynı zamanda rol arkadaşı Ünalmış’la 2011 yılının Mayıs ayında dünya evine girmiştir.

Birce Akalay Resimleri

Birce Akalay

Birce Akalay

Birce Akalay

Birce Akalay

Birce Akalay

Birce Akalay

Birce Akalay

Birce Akalay

Birce Akalay

Birce Akalay

Birce Akalay Biyografi

Birce Akalay Biyografi

Birce Akalay Hayatı

Birce Akalay Hayatı

Birce Akalay Vikipedi

Birce Akalay Vikipedi

Birce Akalay Hakkındaki olumlu ve olumsuz düşüncelerini yorum modülünü kullanarak bizi takip eden herkesle paylaşabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

1 Yorum Yapılmış.

  1. Işıl diyor ki:

    Birce Akalay çok güzel yahu, ikizler burcuymuş ondan mı bilinmez, Türkiye 3.güzeli de olmuş her saç yakışmış kıza, yüzü gözü de çok manalı karakteristik bakışları olsun yüzü boyu da biraz uzun, şahane bayıldım, küçük ağa dizisinin tekrarını izliyorum orda tanıdım bir bakayım dedim eski resimlerinde de hep çok güzelmiş maşallah.

10 + 9 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler