Sponsorlu Bağlantılar

Gelişen teknolojiyle birlikte her geçen gün donanımsal ve işlevsel olarak ekstra özellikler kazanan bilgisayarları sizler için araştırdık. Özellikle ilköğretim sınıflarında performans ödevi olarak verilen bilgisayarın yararlarını sizlere de kolaylık olması açısından maddeler halinde sunmak istiyoruz.

Bilgisayarların Yararları Maddeler Halinde

– Bilgisayarın en büyük yararı bilgiye kısa süre içerisinde ulaşabilme imkânını bize sunmasıdır. Önceleri kütüphane sırlarında bir kitap alabilmek adına saatlerce beklediğimi hatırlıyorum. Artık arama motorlarının da aracılığıyla hiç emek harcamadan birçok bilgiye kısa sürede ulaşabilmek bilgisayarlarla mümkün.

– Bilgisayar sayesinde kilometrelerce uzakta olan yakınlarımızla çok rahat bir şekilde sanki yanımızdaymışlar gibi konuşup görüşebiliyoruz. Bilgisayar dünyasına eklenen kamera aracılığıyla bizden kilometrelerce uzakta olanları görebilmemiz bizlere sunulan en büyük nimettir.

– Eskiden dosya arşivleri neredeyse iş yerlerinde daha büyük bir alana sahip oluyordu. Günümüzde bilgi depolamak için kullanılan bilgisayarlar dosyaların saklanması için çok pratik bir yöntem olmuş durumda.

– Can sıkıntımızı giderebilmemiz açısından bilgisayar etkin bir araç haline gelmiş durumda. Bilgisayar oyunları ve internet sayesinde vaktimizi bilgisayarda keyifli bir şekilde geçirebilmemiz mümkün.

– Sosyalleşmekte güçlük çeken ve arkadaş bulamayan birçok birey internet ortamından edindikleri arkadaşlar sayesinde içerisinde oldukları buğramdan kurtulmakta.

Bilgisayarın bu denli yararı olmasına rağmen her şeyin fazlası zarar olduğu gibi bilgisayar kullanımının fazlası da zarardır. Bilgisayar kullanımını bir bağımlılık haline getirmemenizi temenni ederiz.

sponsorlu bağlantılar

18 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler