Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar kullanan kişilerin en sık karşılaştığı problemlerden birisi bilgisayar dilinin değişmesidir. Bilgisayarımı nasıl Türkçe yapabilirim konusu gündemde bir konu olduğu için sizlere hangi değişiklikleri yaparak bilgisayarınızın dilini Türkçe yapabileceğiniz konusunda bilgi vereceğiz.

Soru: Bilgisayarı Nasıl Türkçe Yapabilirim? Bir program yüklememin üstüne bilgisayarımın dili değişti ve Türkçe karakterleri kullanamaz oldum. Windows xp kullanmaktayım. Bilgisayarımı eski haline döndürmek istiyorum fakat iyi bir bilgisayar kullanıcı değilim kısacası bilgisayar işlerinden pek anlamıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Cevap: Sayın takipçimiz bilgisayarınızın dili büyük ihtimalle İngilizce olmuştur. Mevcut sistemi Türkçeye çevirmek için sağ alt kısımda bulunan dil sekmesini kullanabilirsiniz. Büyük ihtimal sistem İngilizce olduğundan sağ alt kısımda EN diye bir yazı göreceksiniz. Onu tıklayıp Türkçe sekmesini seçmeniz durumunda bilgisayarınız eski haline geri dönecektir.

Bazı simsar kolay para peşinde olan bilgisayarcılar sorun basit bir sorun olmasına rağmen para kazanmak adına dili değişen bilgisayarlara format atılması gerektiğini söylemektedir. Yapılacak küçük bir işlem ile bilgisayarın dilinin değiştirilmesi mümkünken böyle bir şey söylenmesini haksız kazanç olarak kabul ediyoruz. Araştırmayı sevmeyen millet olduğumuzdan dolayı birçoğumuz gereksiz şeylere para ödemek zorunda kalmaktayız. İnternet ortamında kısa bir arama yaparak bilgisayarda karşılaştığınız problemlerin büyük bölümüne hiç para ödemeden çözüm bulabilirsiniz. Bilgisayarınızda bir sorun meydana geldiğinde teknik servis çağırmak yerine google üzerinden arama yaparak sorunun nereden kaynaklandığını ve çözümünün ne olduğunu belirlemeye çalışın.

sponsorlu bağlantılar

15 + 9 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler