Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Evinde bilgisayarı olupta bilgisayar oyunu oynamayan kişi sayısı çok azdır sanırım. Peki bilgisayar oyunlarının yararları olduğu gibi zararlarından da haberdarmısınız? Bu yazı dizimizde sizlere elimizden geldiğince bilgisayar oyunlarının zararlarını anlatmaya çalışacağız.

Maddeler Halinde Bilgisayar Oyunlarının Zararları

– Bilgisayar oyunlarının en büyük zararlarının başında kullanıcıların gözlerini bozması gelmektedir. Saatlerce bilgisayar başında kalıp şişe dibi kalınlığındaki camlara sahip gözlüklere mahkum kalabiliriz. Gözlerinizi sevin ve gözlerinizi koruyun.

– Gerçek yaşamda olabilirlik derecesi düşük olan bir çok şey bilgisayar oyunlarında olabilmektedir. Oyunlara kendimizi kaptırıp gerçek dışı şeylere inanabiliriz buda ruhsal yapımızın bozulmasına hatta delirmemize bile sebep labilir.

– Özellikle küçük yaştaki çocuklar uçan kahramanlara yürüyen devlere inanıp ruhsal yaşamlarına derin darbe vurabilirler. Hatta çoğu key haberlerde uçacağını sanıp balkonlardan atlayan çocukların haberleriyle karşılaşmısızdır.

– Oyunlar bağımlılık yapıp saatlerce bilgisayar başında kalmamıza neden olabilirler. Buda sosyal hayattan kopmamıza hatta bi üst derecede işimizden eşimizden çocuklarımızdan uzaklaşmamıza neden olabilir.

– Parayla oynanan oyunların karakterleri satışa sunulmakta bazı kişiler şifre kırarak bu karakterlerin satışını yapmaktalar. Çok yakın bir zamanda doğu illerimizden birinde bir çocuğu öldürmüşlerdi bu haberi çoğunuz hatırlarsınız sanırım.

Bizim şimdilik aklımıza gelenler bunlardan ibaret. Yorum yap kısmından konumuza destek olabilirsiniz…

sponsorlu bağlantılar
Kategori: Yazılar

13 + 5 = ? (İşleminin Sonucu)  


Saatlerin Anlamları yecüc mecüc