Sponsorlu Bağlantılar

Bıldırcın yumurtasının faydaları nelerdir ve Bıldırcın yumurtası nelere iyi gelir hususunda araştırma yaptık. Küçücük yapısı olmasına rağmen içerisinde barındırdıklarıyla şifa dağıtan bıldırcın yumurtaları gelin bakalım nelere iyi geliyormuş. Özellikle sesi güzelleştirdiğine inanılan bıldırcın yumurtalarını sabah aç karnına tüketen kişi sayısı hafife alınmayacak kadar çoktur. Gelin bu minicik bıldırcın yumurtalarının faydaları nelermiş bir göz atalım.

Bıldırcın Yumurtasının Faydaları | Bıldırcın Yumurtası Nelere iyi Gelir

Diğer yumurtalardan daha fazla, proteinlerin yapı taşı olan aminoasit içeren bıldırcın yumurtası, özellikle çocukların bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Bağışıklık sisteminin güçlenmesi ise enerjisini daha çok fiziksel büyümeye harcayan çocuklarda, hastalığa neden olan mikropların etkisini azaltmaktadır. Grip, bronşit gibi üst solunum yolu enfeksiyonu geçiren çocukların, bıldırcın yumurtası yedikten sonra hastalıklardan çok daha kısa sürede kurtulduğu gözlenmektedir. Bıldırcın yumurtası, çocukların bedensel ve zihinsel gelişimine yardımcı olan bir protein deposudur.

Bıldırcın Yumurtası

Bıldırcın yumurtasının çocuklar tarafından en doğru tüketilme biçimi, rafadan yenmesidir. Çünkü yumurtanın rafadan olması, vücudun proteinleri en kolay ve etkili şekilde almasını sağlar. Bıldırcın yumurtasının sarısı pişirilmeden de çocuklara içirilebilir. Ancak, özel bir protein içeren yumurta akı, vücuttaki B vitaminlerini etkisizleştirme olasılığına karşı, çiğ olarak verilmemelidir.

Bıldırcın neden yumurtlamaz

sponsorlu bağlantılar

14 + 8 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler