Sponsorlu Bağlantılar

Bıldırcın neyle beslenir, bıldırcınlar neden yumurtlamaz ve bıldırcın nasıl yumurtlatılır soruları ev ortamında bıldırdın besleyen kişilerin en çok merak ettikleri arasında yer almaktadır. Uzun zamandan beri bıldırcın beslen birisi olarak sizlere bu makalemizde bıldırcın ne ile beslenir ve bıldırcınlar neden yumurtlamaz konusunda bilgi vermeye çalışacağım. Bıldırcınlar nasıl yumurtlatılır sorusunu kendinize soruyorsanız gelin makalemizin devamından bu sorunun cevabını öğrenelim. İlgili soruyu soran çok sayıda takipçimiz olduğundan dolayı sizlere sorulan bir soru üzerinden cevap vermeye çalışacağız.

Takipçi Sorusu: bıldırcın, Bıldırcın nasıl beslenir, Bıldırcın nasıl yumurtlar, Bıldırcın nasıl yumurtlatılır, Bıldırcın neden yumurtlamaz, Yumurta. Lise 2 ye giden bir öğrenciyim aileme destek olabilmek adına ve bir nebzede olsa bir şeylerle uğraşmak adına 40 tane bıldırcın aldım hepsi dişi ama bir tanesi bile yumurtlamıyor. Babam dalga geçmeye başladı ramazan geliyor hepsini pilav üstüne koyalım diyor. Bu bıldırcınların yumurtlaması için ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz?
Bıldırcın neden yumurtlamazCevap: Sayın takipçimiz bende bir zamanlar sizin gibi aynı sorun ile muhatap olmuştum ve bıldırcınlarımın yumurtlamaması üzerine araştırma yaptım. Bu olayı yaşamış biri olarak size elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım. Bıldırcınlarınıza mutlaka erkek bıldırcında almalısınız yoksa yumurtlamazlar. Bıldırcınlarınızı 3 dişi 1 erkek olacak şekilde ayırınız. Artık kafesinize ona göre bölmeler yaparsınız. Bıldırcınları soğukta bırakmayın ortalama 25-30 derece sıcaklıkta olmaları gerekiyor. Yemlerini düzenli verin ve kafesi temiz tutmaya özen gösterin. Kafesinize bir yer tayin edin ve bir daha oynatmayın. Bıldırcınlar yerleri değişince yaklaşık olarak 1-2 ay yumurtlamayı keserler bundan ötürü kafesin yerini bir kez belirleyin ve bir daha oynatmayın. Yapacaklarınız bundan ibaret. Erkek bıldırcın almayı unutmayın ;) Şimdiden afiyet olsun.

Bıldırcın neden yumurtlamaz, bıldırcın ne ile beslenir ve bıldırcın nasıl yumurtlatılır konusunda sizlerde bildiklerinizi yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz. Bıldırcın yumurtasının faydaları makalesinden yumurtanın nelere iyi geldiği hakkında bilgi edinebileceğiniz gibi bıldırcın nerede yaşar bağlantısından da yaban hayatta bu canlıların nasıl yaşadıkları hakkında bilgi edinmeniz mümkün.

sponsorlu bağlantılar

20 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler