Sponsorlu Bağlantılar

Her zaman daha beyaz dişlerimiz olsun isteriz. Peki, dişlerimizin beyaz olması için ne kadar çaba harcıyoruz ya da yapmamız gerekenler hakkında yeterince bilgiye sahip miyiz? Bu yazı dizimizde beyaz dişlere sahip olmak isteyen takipçilerimizi bilgilendirmek adına daha beyaz dişler için yapılması gerekenler hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Beyaz dişler için yapılması gerekenler

Sağlıklı dişler kişinin iç dünyasına da olumlu etki yapmaktadır. Örneğin dişi ağrıyan bir kişinin sivil hayatta da başarısız olduğu tıbben tespit edilmiştir. Dişlerinizin sağlıklı ve beyaz olmasını istiyorsanız süt ve süt ürünlerini bol miktarda tüketmelisiniz. Özellikle peynir içerisinde bulunan kalsiyum fosfat dişlerinizin kısa süre içerisinde beyazlamasına ve güçlenmesine yardımcı olur.

Kimi kişilerin kemik yapısı sarı olduğu için ne yaparsa yapsın dişleri beyaz görünmez. Eğer sizlerinde kemik yapınız sarıysa dişlerinizi beyazlatmak için uğraşmayın. Çünkü dişlerinizin doğal görünümü beyaz olmadığı için yapabileceğiniz pek fazla bir şey bulunmamaktadır.

Birçoğunuzun sigara içmekten ötürü dişleri sararmıştır. Eğer sigara içtiğiniz için dişlerinizde sararmalar olduysa bu sararmaları karbonat ile temizleyebilirsiniz. Karbonatın üzerine limon suyu döküp dişlerinizi temiz bir tülbent yardımıyla silin. Bu yöntem sayesinde dişlerinizin kısa süre içerisinde beyazladığını göreceksiniz.

Dişlerin Beyaz Olması için Ne Yapılmalı

Beyaz dişler için yapılması gerekenler hususunda sizlerde bildiklerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

15 + 5 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler