Sponsorlu Bağlantılar

Bel fıtığı ağrısı nerelere vurur ve bel fıtığı bacak topuk ağrısı yapar mı konulu makalemize hoş geldiniz. Özellikle ağır kaldırmak sonucunda ortaya çıkan bel fıtığı günümüzde her 10 bireyin 4’ünde bulunan bir rahatsızlık türüdür. Birçok takipçimiz belinden bacağına ya da belinden topuğuna doğru ağrı yaşadığını söylemekte. Bu belirtilerin bel fıtığı belirtisi olu olmadığını sormaktadır. Sağlıklı yaşama önem veren bireyler olduğumuz için bu yazı dizimizde sizlere bel fıtığı ağrıları hakkında bilgi vermek istiyoruz.

sponsorlu bağlantılar

Bel Fıtığı Ağrısı Nerelere Vurur, Bel Fıtığı Bacak Topuk Ağrısı Yapar Mı?

Bel fıtığı genel olarak bacak, topuk, bel ve omuz bölgelerinde şiddetli ağrı yaşanmasına neden olur. Özellikle bacak ve topuk bölgenizde sürekli tekrar eden ağrılar bulunuyorsa bu ağrılar bel fıtığının habercisi olabilir. Yaşanan bu ağrılara nasıl olsa geçer gözüyle bakmayıp en kısa zaman içerisinde uzman bir doktora görünmenizde fayda var.

Bel fıtığından kaynaklı ağrıların en önemlisi omuz kısmına doğru uzanan ağrılardır. Bu ağrıları yaşıyorsanız bel fıtığınız ilerlemiş durumdadır. Bu tip durumlarda bel fıtığını geçirmek için ameliyat yöntemi kullanılmaktadır. Ancak ameliyat riskli olduğu için uzmanların en son tercih etmiş olduğu bir seçenektir. Genel olarak ilk etapta bel fıtığı ilaçlarla tedavi edilmeye çalışılmaktadır. Hepinize sağlık kokan uzun bir yaşam dileriz.

Bel Fıtığı Ağrısı

Bel fıtığı ağrıları nereye vurur konulu makalemizde aklınıza takılan sorular varsa bu soruları yorum yap kısmından bizlere sorabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar
Kategori: Yazılar

4 Yorum Yapılmış.

  1. ferhat diyor ki:

    Bn bır ay once dogum yaptım o gunden bero topugm agrıyo hastaneyede gıtmedım aceba bel fıtıgı olabılır mı

  2. Seher aslan diyor ki:

    Arkadasımda üç adat bel fıtıgı var on beş gündürde yatmakta arkadaslar ne yapması gerekıyo cevap

  3. ersen diyor ki:

    Merhaba. Benim 3 adet bel fitigim var. Kisa yuruyuslerde bile kalcama siddetli agri vuruyor bu agri bel fitigindanmidir yoksa baska sebebi olabilirmi. Tesekkurler.

18 + 7 = ? (İşleminin Sonucu)  


Saatlerin Anlamları yecüc mecüc