Sponsorlu Bağlantılar

Boyun fıtığına ne iyi gelir konusuna değinirken aslında yapılan egzersizlerin bel ve boyun fıtığını ortadan kaldırmak adına daha etkili olduklarına karar verdik. Boyun ve bel fıtığı egzersizleri sayesinde yıllardan beri mücadele etmek zorunda kaldıkları fıtık ağrılarından kısa süre içerisinde kurtulan çok sayıda kişi olduğu için sizlere hangi egzersizlerin fıtık probleminizi ortadan kaldıracağı hususunda bilgi vereceğiz

Günümüzde yaklaşık olarak 10 kişinin 3 ünde bel ya da boyun fıtığına rastlanmaktadır. Peki, bel ve boyun fıtığına iyi gelen egzersizler nelerdir. Öncelikle herkese acil şifalar diler ve metnin detayını aşağıda paylaşmaktayız.

Omurgamızın yükünü paylaşan sırt ve omur kaslarının en çok sevdiği egzersiz yüzmedir. Özelikle sırt üstü yüzme birçok vakada ameliyata gitmeden sorunu çözüm kişinin rahatlamasını sağlar. Felç noktasında birçok başarılı ameliyata imza atan cerrahlarımızda ilk evrelerinde ki fıtık hastalarına önerileri özelikle sırt üstü yüzmeleridir. Doktorların yönlendirdiği pek çok vakada sırt üstü yüzmenin yanı sıra evde kendilerinin de yapabileceği egzersizlerle birlikte çalışma yaptırdığımız omurga sorunlu kişilerin 4-6 hafta içinde rahatladıklarını görmekteyiz.

Omurga sorunu olan kişileri en çok rahatsız eden diğer bir konuda stres ve duygusal yoğunluktur. Sinir kanallarının bulunduğu bölgenin hassasiyeti ile ilgili olarak kişilerin yaşadıkları sorunları önce omurganın sorunlu bölgede hissederler. Yüzmenin etkili olmasının diğer bir nedeni ise işte bu durumda ki rahatlatıcı etkisidir. Egzersizi yapan kişiler de ki rahatlık yükselen endofrin yani mutluluk hormonunun müsekkin etkisinin sağladığı rahatlama ve mutluluktan gelmektedir.

Omurga sorununuz varsa veya olduğundan şüphe ediyorsanız mutlaka bir beyin cerrahına görünüp MR çektirmeli ve fıtığınıza dair doktorunuzun önerilerine uymalısınız. Eğer doktorunuz egzersiz öneriyorsa uzman bir eğitmen eşliğinde düzenli olarak ortalama 3-6 ay aralıklı bir periyotta haftada 2-3 gün egzersiz yapıp bu çalışmaları aksatmamak için evde yapabileceğiniz türden çalışmaların da neler olduğunu öğrenmelisiniz

sponsorlu bağlantılar

12 + 9 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler