Sponsorlu Bağlantılar

Bekçi alımları bir muamma haline gelmiş olduğundan dolayı herkes bekli alımı hakkında yayınlanacak olanları merak etmektedir. 2015 Bekçi alımı hakkında devlet henüz bir açıklama yapmamış olsa da özellikle sosyal medyada yer alan bilgileri sizlerle paylaşacağız. Makalemizden devlet bekçi alımı şartları, bekçi alımı yaş sınırı ve bekçilerin maaşları hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İstihdam sahasını genişletmek ve işsizlikle mücadele etmek adına Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı olarak 2015 yılı içerisinde toplamda 20.000 bekçi alımının yapılması bekleniyor. Alınacak bekçilerin kamu binalarının güvenliğinde değerlendirilmesi gündemde olanlar arasında yer almaktadır. 2015 bekçi alımı hakkında toplumun heyecanlandırılmasının seçimlere yakın olmasını beklemekteyiz. Oy sağlamak adına seçim öncesinde birçok kurum ve kuruluşun personel alımı yapacağına emin olabilirsiniz.

Bekçi Alımı Yaş Sınırı ve Maaşları

Yapılacak olan devlet bekçi alımları az da olsa şekillenmeye başlamış durumda. E-sorgu.org ailesi olarak sizlere her daim en güncel bilgileri sunmaya devam ediyoruz. Yapılacak olan bekçi alımlarında yaş sınırının 28 olacağı gündeme gelmiş olsa da askerliğini yapmış olan kişilerin var olmasından dolayı bu yaşın 30’a çıkacağı konuşulanlar arasında yer almaktadır.

Emniyet genel müdürlüğüne bağlı olarak çalışacak olan bekçilerin işe başlamada 1500 TL alacakları ve deneme sürecinin ardından bu maaşları 2000 TL’nin üzerine çıkacağı söylenenler arasında yer almaktadır. Ülke ekonomisinin bu alımlardan olumsuz etkilenmemesi durumunda yıl sonuna kadar toplamda 50.000 bekçi alımının yapılması planlananlar arasında yer almaktadır.

bekçi alımı

Bekçi alımlarında en az lise mezunu olma şartı aranmaktadır. Lise mezunu olmayan kişilerin başvuruları kabul olmayacaktır. Bu durumu dikkate alarak kariyerinizi bu yönde planlamanızı tavsiye ederiz.

Bekçilik mesleği birçoğunuza yabancı bir meslek olduğundan dolayı ilgili mesleği daha iyi kavramak adına bekçilerin görevleri nelerdir bağlantısına göz atmanızı tavsiye ederiz.

sponsorlu bağlantılar

12 + 7 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler