Sponsorlu Bağlantılar

Su çiçeği fazlaca kötü kaşınma icra eden bir rahatsızlık çeşididir. Kaşıntıyı engellemek için ne yapsak boş yere kalır. Rahatsızlığın en büyük sıkıntısı kaşınma yapıyor olmasıdır. Şimdi sizlere su çiçeği nasıl bulaşır, su çiçeği nasıl iyileştirilir ve su çiçeğinden korunma yolları nedir konularında detaylı bilgi vereceğiz. Su çiçeği olan bir kişiyseniz sorunlarınızın büyük bölümüne sayfamızdan çözüm bulabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

Su çiçeği hastalığının bulaşması: Döküntülerin başlamasından 5 gün evvel ve döküntünün ilk altı gününde damlacık yolu ile ve direkt temasla bulaşır. Bu hastalıkla mücadele etmek istemiyorsanız ilgili hastalığa yakalanmış olan kişilerden uzak durmalısınız.

Su çiçeği hastalığının iyileştirilmesi: Muafiyet sistemlerinde kifayetsizlik olan çocuklarda rahatsızlık ölüme neden olabilecek antiviral ilaçlarla iyileştirilmesi icap eder. Sağlam çocuklarda rastgele bir iyileştirme gerek olmaz. Bununla birlikte ateş düşürücü olarak aspirin tüketilmemelidir. Bu rahatsızlarda Reye belirtisi adında olan bir tür ansefalite yol açtığı tahmin edilmektedir.

Su çiçeği sıhhatli çocuklarda nadiren olarak komplikasyon yapar. Seyrek ansefalit gözlemlenebilir. Döküntülerin başlamasından 3-8 gün sonrasında ataksı ile görülür. Su çiçeği esnasında tali bakteriyel iltihaplanmalar yahut direkt su çiçeğine bağlı viral pnömoni öldürücü meydana gelebilir. Evlatlarda hafifçe erişkinlerde fazla ağır bir şekilde gelişir. Doğumdan sonrasında 5 İle 10 gün içinde su çiçeğine yakalanan bebeklerde rahatsızlık fazlaca ağır geçer. Bu nedenden dolayı günümüzde dahi yeni dünyaya gelen bebeklerin bu hastalığa yakalanmasından korkulmaktadır.

Su çiçeği hastalığından korunma yolları: Su çiçeği aşısı bulunmaktadır. Amma velakin sıklıkla tatbik edilmemektedir Muafiyet sisteminde yetersizlik olan kişilerde tatbik edilebilen öldürülmüş virüs aşısıdır. Anneden geçen antikorlar bebeği altı ay süresince korurlar. Rahatsız ile temastan sonrasında 6 gün İçinde immün globulinle korunulabilir. En çok görülen hastalıklardan birisi olan su çiçeği hastalığı bir zamanların en çok korkulan hastalıklarından birisiydi ancak sağlık alanındaki yenilikler bu hastalığın basit bir hastalık haline gelmesini sağlamıştır.

sponsorlu bağlantılar
Kategori: Sağlık

4 Yorum Yapılmış.

 1. Aslı diyor ki:

  12 yaşındayım bende geçirdim ve hala geçiriyorum çok kaşınıyor moralimi çok bozdu hemen geçmesi için ve kaşıntımın durması için ne yapabilirim en fazla kaç gün sürer yardımcı olur musunuz ?

 2. yağmur diyor ki:

  ben 15 yaşındaydım bende geçirdim çok kötü bir hastalıktı çok kaşınıyordu hertarafım ve onun için de okula gidemedim baya bi devamsızlıklarım oldu ama ben sonradan ödevlerimi iyi yaptım resmen 10-15 gün sürmüştü

 3. bilinmez e diyor ki:

  ben 12 yaşındayım bende geçirdim.Acayip kasınıo yardım eer misiniz?

 4. oğuz çelik diyor ki:

  Ben 14 yaşındayım su çiçeği çıkardım acayip bi şekilde kaşınıyorum bu kaşınmayı nasıl giderebilirim. Birde bu hastalık kaç gün sürer ??

17 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)  


Saatlerin Anlamları yecüc mecüc