Sponsorlu Bağlantılar

SORU: Bebeklerde İlk Saç Kesimi Ne Zaman Yapılır? 3 aylık kız çocuğumun saçları çok seyrek çıkmakta. Bu durum beni çok korkutuyor. Konu komşu eğer bebeğimim saçlarını kestirip kazıtırsam saçlarının daha gür çıkacağını söylüyor. Bu konu doğrumu acaba? Bebeklerde saç ne zaman kesilmeli hususunda bilgiye ihtiyacım var şimdiden teşekkür ederim.

sponsorlu bağlantılar

CEVAP: Sayın takipçimiz. Allah çocuğunuzu analı babalı büyütmeyi nasip eylesin. Bebeğinizin saçlarını kazıtmak bebeğinizin saçlarının direk olarak gür çıkmasını sağlamayacaktır. Bundan ötürü bebeğinizin saçlarını aşırı derecede uzamandan kesmenizi önermiyoruz. Ayrıca bebeğin ilk saçları lüle lüle olacaktır. Eğer bebeğinizin saçlarını keserseniz o lüle lüle olan saçlardan mahrum kalabilirsiniz. Birde genelde bebekler berberlerden korkmaktalar. Bundan ötürü ilk saç kesimi çok önemlidir. Eğer çocuğunuza makasın kötü bir şey olduğunu empoze ettiyseniz ilk deneyimde sorun yaşayacaksınızdır. Bundan ötürü ortam olarak cıvıl cıvıl olan mekânları seçmenizde fayda var.

sponsorlu bağlantılar
Kategori: Soru Cevap

4 Yorum Yapılmış.

 1. Humay diyor ki:

  bebeğim 3 aylık. saçı seyrekti amma başı çok terliyordu kazıdım. şimdi çok rahat. her kes çok erken diyor.

 2. yeşim diyor ki:

  slm merhaba benım kızım kel doğdu şuan 5aylık ayın 28de 5bıtıp atıdan gun alcak ama sacları cok az yanı toka bıle takılcak kadar dgıl acaba ne zaman uzar yada seneye yaza kadar uzarmı toka takıcak duruma gelırmı elbısede gıydırsem sac olmayınca kız oldugu anlasılmıyo anca bandanayla

 3. ozlem diyor ki:

  merhaba.oğlum iki ayını bitirdi 11haftalık şu an. Saçları çok ince ve çok dökülüyo. Kesmek istiyoruz yanlız ne ile kesmek gerek bilemedik. Makasla kesecek kadar uzun değil jiletle tehlikeli. Acaba şab kesme makinası ile kessel bebek için zararı olur mu.

  • ayşe diyor ki:

   özlem hanım, benim oğlum daha bir aylık bile değilken biz oğlumuzun akika kurbanını kestikten sonra aynı gün saçını traj makinasıyla kestik, başının üst kısımları çok güzel çıktı ama yan ve arka taraflar hala netleşmedi. o yüzden yeni doğanın saçları bence makasla kesilmeli, birde bir sağa bir sola bir arka üstü yatırılması gerekiyormuş,hep aynı yöne yatırılmamalıymış.aynı yöne yatırılınca saç kırılır diyorlar, saç kırılırsa iyi çıkmazmış diyorlar, biz orada mı hata yaptık bilemedim.

18 + 4 = ? (İşleminin Sonucu)  


Saatlerin Anlamları yecüc mecüc