Sponsorlu Bağlantılar

Ciğerlerde meydana gelen hırıltı yetişkin kişilerde olduğu kadar bebeklerde de yaşamı olumsuz etkilemektedir. Bebeğinde oluşan hırıltılardan korkan ebeveynler bebeklerde hırıltı neden olur konusunu merak ettikleri kadar bebeklerdeki hırıltı nasıl geçer konusunu da merak etmektedir. Bu nedenden dolayı sizlere bebek hırıltısı tedavisi hakkında bilgi vereceğiz.

Birçok anne babanın en fazla yakındığı konulardan biride bebeklerinde husule gelen hırıltıdır. Bu makalemizde sizlere bebeklerde husule gelen hırıltının birincil sebeplerinden ve iyileştirme metodundan bahsetmek istiyoruz. Birçok ana bebeğini kucağına aldığında genel anlamda kedilerde gözlemlenen hırıltının aynısını bebeğinde gözlemlendiğini belirtmektedir. Bebeklerde meydana gelen hırıltının birçok sebebi olabilir. Bebekler normal erişkin bir insana oranlar 15 kat çocuklar ise 10 kat daha çok soluk alır. Bunun birincil sebebi ise bebeklerde ve çocuklarda bronşların fazla minik yapıda olmasıdır. Bronş ambiyansın dolduğu bölüm olarak ifade edilebilir. Çok fazla hırıltı vaziyetleri ise genel anlamda bronşit vakalarında ortaya çıkar.

Bebek ve çocukların bronşları esasen küçüktü ve bronşit olunca da tıkanma meydana gelecek ve bronşlar daha da ufak hale gelecek. Bundan dolayı da şiddetli hırıltılar husule gelecektir. Hırıltının bir diğer sebebi ise astım hastalığıdır. Astım rahatsızlığına yakalanan çocuğun bronşları daralacak ve buna binaen daha çok soluk alacaktır. Alınan çok nefeste hırıltı meydana gelmesine sebep olabilmektir.

Bu cins olaylarda profesör bir üst teneffüs hekimi tarafınca kontrol gerçekleştirilmelidir. Çocuğunuzun hırıltıları artmış vaziyette ise beraberinde sigara tüketmekten kesinlikle sakının. Sigara dumanını soluyan çocuk daha fazla tıkanacak ve çocuğun hırıltısı daha çok çoğalacaktır. Genel itibari ile küçüklerimizin yanında sigara tüketmemeyi tavsiye etmekteyiz. Evladınız halen ana sütü emiyor ise sütten sakın kesmeyin ana sütü çocuğunuzun hırıltısını az hale getirmede aktif rol oynayacaktır. Bu cins hallerde çocuğunuzun hırıltısı sürüyorsa durumu sakın görmezden gelmemezlik yapmayın. Akşam tıkanıp ölen çocuk sayısı küçümsenmeyecek kadar fazladır. Lütfen bunların farkında olunuz. Eğer çocuğunuzda ciddi bir hırıltı varsa kesinlikle problemi ortadan kaldırmak için alanında uzman bir doktora danışın.

sponsorlu bağlantılar

13 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler