Sponsorlu Bağlantılar

Barutu kim icat etti, Barutu kim buldu gibi sorular genellikle olayları derinlemesine irdeleyen kişilerin merak ettiği sorular arasındadır. Bu yazı dizimizde sizlere Barutu kim ne zaman buldu hakkında bilgi vermek istiyoruz. Günümüzde özellikle ateşli silah sanayisinin en önemli maddesi olan barut savaş sanayisi dışında eğlence sektörüne dayalı maytapların imalatında kullanılmaktadır. Günümüzün vazgeçilmez maddelerinden birisi haline gelen barutu kimin ne zaman bulduğuna dair bilgilere gelin birlikte göz atalım.

Barutu Kim Ne Zaman Buldu

Barutu tam olarak kimin icat ettiğini söylemek biraz zordur. Bugün kullanılan barutta mükemmel hale gelinceye kadar birçok araştırma, geliştirme ve testlerden geçmiş ve geliştirilmiştir. Barutun icadı ile ilgili ilk bulgular eski Çin’i göstermektedir. Barut ile ilgili ilk kayıtlar MS 142 yılına uzanmaktadır.

Barutu Kim Buldu

Barutu Kim Buldu

Çin ile diğer ülkelerin zaman içerisinde savaşması barutun Avrupa’ya yayılmasını sağladı. Zamanında toplumsal yapıda oluşan toprak ağaları ülke hükümdarının otoritesini zedelemekteydi. Barutun kralların eline geçmesi ve ateşli silahlarda kullanılması toprak ağalığı yani derebeylik sisteminin sona erdirilmesine yardımcı oldu.

sponsorlu bağlantılar

19 + 4 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler