Sponsorlu Bağlantılar

Balık pulu hastalığı nedir? Balık pulu hastalığı genel olarak yeni doğan bebeklerde görülen görsel olarak deri dökülmesine dayalı olan, bilimsel adı ihtiyoz olan bir deri hastalığıdır. İhtiyoz hastalığının halk arasında balık pulu olarak anılmasının temel sebebi deride meydana gelen dökülmeler sonucunda deri sökülmesi olan bölgede görsel olarak balık puluna benzer bir halin meydana gelmesidir. Balık pulluluk kalıtsal bir rahatsızlıktır. Hastalık en çok sonbahar ve kış aylarında görülür. Balık pulluluk hastalığının başlıca belirtileri şunlardır: Yüzde, kolda ve bacaklarda deri dökülmesi. Kollarda ve bacaklar şişme meydana gelmesidir.

Balık Pulu Hastalığı Nedir? Balık Pulluluk Tedavisi

Bebeklerin cildi bir pamuk kadar narindir. Normal şartlar bebeklerin cildi yağlı olduğundan ötürü hiçbir nemlendiriciye gereksinim duyulmaz. Ancak bir bebek ihtiyoz denilen yani balık pulluluk olarak bilinen hastalığa yakalanırsa cildinde aşırı şekilde kurumalar başlar. Bu kuruma neticesinde de balık pulluluk görülür ve deride dökülmeler meydana gelir.Balık Pulluluk Tedavisi

İhtiyoz hastalığı tedavisi olan bir rahatsızlıktır. Bir defa yaşanılması tekrar yaşanılmayacağını ifade etmez. İhtiyoz rahatsızlığına yani balık pulluluk hastalığına yakalandıysanız size en çok yararı dokunacak şey vazelindir. Cildiniz kuruyacağı için gün içerisinde cildinize güzelce masaj yaparak vazelin sürün. Vazelin piyasadaki en iyi nemlendiricilerden birisidir. Sürdüğünüz vazelin cildinizin nemlenmesini sağlayıp bu hastalıktan kısa süre içerisinde kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Eğer imkânınız varsa özellikle Hatay ilimizde bulunan kaplıcalara giderek balık pulu hastalığından kurtulabilirsiniz. Balık pulu hastalığınızı tedavi ettirmezseniz ileride ciddi cilt lekelerinin oluşmasına sebep olabilirsiniz. Güzelliğinizden ödün vermek istemiyorsanız en kısa zaman içerisinde uzman bir doktorla görüşmenizi tavsiye ederiz.

sponsorlu bağlantılar

17 + 7 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler