Sponsorlu Bağlantılar

Badem sütünün faydaları saymakla bitmez desek yanlış bir cümle kurmuş olmayız diye düşünmekteyiz. Badem sütü nelere iyi gelir hususunu sizler için araştırdık ve elde etmiş olduğumuz bilgileri sizlerle paylaşmaya karar verdik. Badem sütünün faydaları arasında cildi temizlemesi ve gençleştirmesi gelmektedir. Bakalım badem sütü başka nelere iyi geliyormuş bir göz atalım.

Badem Sütünün Faydaları

– B vitaminleri, E vitamini temel yağ asitleri, demir, magnezyum, potasyum, çinko, bitki sterolü, protein ve lif içerir.

– Diğer besin kaynaklarına oranla bol miktarda lif içerdiğinden sindirim sisteminizin aktif şekilde çalışmasına yardımcı olmaktadır.

– Badem sütünün içerisinde bol miktarda kalsiyum olduğundan kemiklerin gelişmesine yardımcı olur. Özellikle kemik erimesi yaşayan yaşlıların gün içerisinde belirli miktarda badem tüketmesi faydalıdır.

– Kalp hastalığı riskini azaltan tekli doymamış yağlar ve bitki sterolü içerir. Badem sütü tüketerek kalp sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Badem

Badem

Badem sütü acı badem sütüyle karıştırılmamalıdır. Acı badem sütünün aşırı derecede tüketilmesi durumunda öldürücü etkisi bulunmaktadır. Doktorunuzu danışmadan acı badem sütü tüketmeyiniz. Normal yemiş olan bademin bir zararı bulunmamaktadır. Acı badem ve normal badem arasındaki bu farka dikkat etmenizde fayda var.

sponsorlu bağlantılar

16 + 5 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler