Sponsorlu Bağlantılar

Avea jet DNS değiştirme işlemi son zamanlarda birçok web sitesinin erişime kapatılmasından dolayı merak edilmektedir. Avea jet modem DNS değiştirme işlemi hakkında birçok takipçimizin bilgisinin olmamasından dolayı bu makalemizde Avea 3G DNS ayarları hakkında bilgi vermek istiyoruz. Makalemizin devamından DNS değiştirme ayarları hakkında bilgi aldıktan sonra yasaklı tüm sitelere giriş yapabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

İnternet sitelerine sürekli sansür koyulmasından dolayı birçok kişi bilgiye ulaşmada zorluk çekmeye başlamış durumda. Toplumsal alanda düşünce özgürlüğü yasaklandığı gibi bu yasak internet ortamına da girmiş durumda. Bazı kişilerin düşünceleri zararlı bulunduğundan dolayı ilgili kişilerin web sitelerine yasak koyulmaya devam edilmekte. Sizlerde bu yasaklara sitelere girmek istiyorsanız gelin DNS değişikliği nasıl yapılırmış öğrenelim.

Ağ bağlantılarına girilir, çevirmeli bağlantılar içersinde Avea jet mobil seçilir, sağ tıklanır özellikler tıklanır, ağ iletişimine tıklanır, internet iletişim kuralları tcp/ip seçilir, özellikler tıklanır, dns ayarlarına 8.8.8.8 ikincil dns ayarlarına da 8.8.4.4 eklenir.
Avea jet DNS değiştirmeEğer verdiğimiz DNS adresleri uymazsa birde 4.2.2.1 ve 4.2.2.2 DNS adreslerini deneyiniz.

Avea ailesinin sunmuş olduğu bu hizmetten memnun değilseniz Avea jet nasıl iptal edilir bağlantısından aboneliğinizi nasıl sonlandırabileceğiniz hakkında bilgi alabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar
Kategori: Teknoloji

8 Yorum Yapılmış.

 1. mustafa diyor ki:

  avea jet modem ile net’e bağlanamıyorum hata veriyor. Sorun gidermeyi çalıştırıyorum
  Windows aygıtla veya kaynakla iletişim kuramıyor (birincil DNS sunucusu) diye ileti geliyor ne yapmalıyım

 2. mobil modem diyor ki:

  DNS değiştirmek için verdiğiniz bilgiler çok işime yaradı yararlı paylaşımlarınızı takip etmekteyim.

 3. semih93 diyor ki:

  verilen ikinci dns ayarları işe yaradı modem kartalcell telefon N97

 4. taraftar jet diyor ki:

  avea taraftar jette bu dns ayarlarını kullanırsak ücretlendirme değişir mi? fazla fatura gelir mi?

  • Mustafa Kara diyor ki:

   Bende şuan onu merak ediyorum arkadaşım. Ben DNS değiştirmiştim o DNS ylede 55MB a yakın kullandım. KOTA DOLMAMASINA RAĞMEN YURTDIŞI DNS lerini kullanmak FATURAYI ŞİŞEREBİLİR DİYORLAR. Lütfen bilgisi olan arkadaş bana ulaşsın. 1 hafta sonra filan faturamı öğrenicem ama sanki bu DNS den ötürü ROAMİNG başımı yakcak gibime geliyo. İnşallah bir etkisi yoktur.

 5. musallat diyor ki:

  DNS ler işime yaradı ancak bilgisayarımı açıp kapadığım zaman dns leri tekrardan girmem gerekiyor. Bu sorunu çözemedim.

 6. ali kaya diyor ki:

  Yazdığınız gibi dns giriyorum.ama bağlantımı kestiğimde yada pc kapayım açtığımda girdiğim dns silinip tekrar otomatike geçiyor her defasında dns girmekten sıkıldım.bir çözümü yokmu?

10 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)  


Saatlerin Anlamları yecüc mecüc