Sponsorlu Bağlantılar

Soru: Av Tüfeği Ruhsatı için istenen Belgeler Nelerdir – Tüfek Ruhsatı Nasıl Alınır? Konyada bir köye taşındık. Her yerde tavşan falan var. Babamdan kalma tüfek var evde fakat ruhsatsız kullanamayacağımı söylediler. Av tüfeği ruhsatı için gerekli belgeler nelerdir ve av tüfeği ruhsatını nasıl abilirim. Açıklama yaparsanız memnun olurum.

sponsorlu bağlantılar

Cevap: Sayın takipçimiz köyde oturduğunuzu söylemişsiniz. Bundan ötürü jandarmaya başvuru yapmalısınız. Çünkü köy yerlerinde tüfek ruhsatı işlerine jandarma bakmaktadır. Gerekli evraklarda alt kısımda verilmektedir.

Adli ve arşiv sabıka kaydı (suç kaydı varsa, kesinleşmiş şerhli mahkeme kararı)

İkametgah (Bazı ilçe emniyet müdürlüğü internetten kendileri çıkarıyor)

Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi

Sağlık Raporu

Yarım kapaklı dosya

3 adet vesikalık fotoğraf

Vergi dairesine yatan makbuzun aslı

Eski yivsiz tüfek ruhsatı (yenileme için)

Sahip olduğunuz tüfekler (yenileme için)

Avınıza mutlaka kaçma şansı veriniz. Aşırı av yaparak hayvanların neslini kurutmayınız.

sponsorlu bağlantılar
Kategori: Soru Cevap

5 Yorum Yapılmış.

 1. avcı osman diyor ki:

  hüsnükardeşim tüfegin ruhsatlı olması av yapabılırmanlamına gelmıyor avlanman icin orman bakanlıgından izin belgesi cıkartman gerekiyor her yıl tahmınen 250 300 tl arası para yatırman gerekiyorkii av yapabilesın şimdiden rast gele

 2. ümit diyor ki:

  Dedemin babasından kalma bi tufegim var buna rusat cikarmak istiyorum ama ruhsati uzun sure once kaybolmus tekrar nasil ruhsat cikara bilirim ayrica kendi ustume almak istiyorum

 3. hüsnü ataç diyor ki:

  merhaba.av tüfeği ruhsatı aldıktan sonra ava gitmek icin gerekli evraklara 200 tl civarı gerektiğini duydum.ve bu 200tl yi heryılmı yoksa 1kereye mahsusmu verilcek.yardım icin simdiden teşekkür ederim.

 4. hidayet diyor ki:

  eski dededen kalma av tüfegine ruhsat alabiliyormuyuz cevaplarsanız sevinirim

 5. AVCİ 57 diyor ki:

  MERABA İYİ GÜNLER 1 SENE ÖNCE TEK KİRMA KISA NAMLU TÜFEK ALDIM AMA FATURASIZ ALDIM 1 KAC KERE ATIŞ YAPDIM VE ŞİMDİ RUHSAT ALMAK İSTİYORUM FATURAM YOK NASİL ALABİLİRİM YADA ALAMAMMİ Bİ YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM SAYGILAR.

19 + 7 = ? (İşleminin Sonucu)  


Saatlerin Anlamları yecüc mecüc