Sponsorlu Bağlantılar

Asteğmenler Türk Silahlı Kuvvetlerinin en önemli askeri birimlerindendir. Birçok takipçimiz 2015 Asteğmen maaşları hakkında bilgi istediği için bu yazı dizimizde sizlere 2015 Asteğmenler ne kadar maaş alıyor konusunda bilgi vermeye çalışacağız. Asteğmenler üniversite mezunu olup uzun dönem olarak askerlik yapanlara verilen isimdir. Birçok üniversite mezunu askerlik dönüşünde iş kurabilmek için Asteğmen olarak askerlik yapmak istemektedir. Gelin Asteğmen olarak askerlik yaparsanız ne kadar maaş alacağınızı birlikte öğrenelim.

sponsorlu bağlantılar

2015 Asteğmen Maaşları

Asteğmen olarak askerliğini yapan askerler bulundukları şehre göre maaş almaktadır. Doğu illerinin herhangi birinde askerlik yapan bir Asteğmen batıda askerlik yapan bir Asteğmene göre ortalama 500-800 TL arasında maaş almaktadır.

Günümüzde Asteğmen olarak askerlik yapanlara minimum 1600-1800 TL arasında maaş verilmektedir. Doğuda bu rakamlar 2500 TL gibi rakamlara ulaşmaktadır.
Asteğmen MaaşlarıAsteğmenler maaşlarını sadece usta birliklerinde alırlar. Acemi birliğinde iken maaş ödenmesi söz konusu değildir. Ancak acemi birliğin bitiminde yol ücreti adı altında belirli bir meblağa verilmektedir.

2015 Asteğmen maaşları ve 2015Asteğmenler ne kadar maaş alıyor hususunda aklınıza takılanları yorum yaparak bizlere sorabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar
Kategori: Kısa Bilgiler

18 Yorum Yapılmış.

 1. cumali çiçek diyor ki:

  tarih:25,10,2014
  ben şu an teğmenin yani asteğmendim son ay teğmnen oldum askerliğime son 15 gün kaldı. 75 günlük eski foçada jandarma temel komando egitimi aldıktan sonra kura çekerek bana bilecik 9. jandarma er eğitim alayı çıktı. sınıfımda anlaşılacagi gibi jandarmaydım. aldığım maaşım 2780 tl. takım komutanı olduğum için 180 tl takım komutanlık tazmınatı alıyordum toplam aldığım ücret 2960 tl. kara kuvetlerin denizin havaını asteğmenleri jandarmaya göre 300 tl düşük ücret alıyorlar sınıf olarak en iyi maaşı jandarma alıyor sebebi hem asayış hemde kolluk kuvveti olduğu için umarım yardımcı olmuşumdur asteğmen olacak olan adaylara ..

 2. Barış çekim diyor ki:

  Beden eğitimi menzunuyum bölümümde iyiydim okulda ve asteğmen ve sonrasında askerde kalabilr miyim öğrenmek istiyorum sizlerden biraz bilgi almak istiyorum

 3. Tugay diyor ki:

  Hocam Ağrı’da bi arkadaş var. Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik(benim bölümüm) mezunu. 4 bin 800 TL maaş aldığını söylüyor. Astek rdm amiri mi neymiş. Bir arkadaşım da astek öğretmen. 2.300 TL maaş alıyormuş. Ben de iki sene sonra askerim Allah izin verirse.

 4. Cumali diyor ki:

  BENDE İŞLETME BÖLÜMÜ MEZUNUYUM. ASTTEĞMEN OLMAK ŞANSSA BENİM HİÇ ŞANSIM YOK HAYIRLISI HERKES İÇİN AMA OLMAK İSTİYORUM ÇÜNKÜ OLDUKTAN SONRA TERHİS ALIRSAK POMEME BAŞVURURUCAM TEK HAYELİM FAYDASI OLUR ÇÜNKÜ ADAM ORDA İSTİHBARAT KAĞIDINA BAKTIĞINDA BU ADAM ASTTEĞMENLİK YAPMIŞ Bİ ARTI YANİ TÜRKİYE BURASI ABİCİM HERAN HER ŞEY OLABİLİR..SAYGILAR HARKESİN HAKKINDA HAYIRLISI NI DİLİYORUM :)

 5. özkan diyor ki:

  ben müzik öğretmnliği okuyorum 4 yılık konservatuvar asteğmen olmak istiyorum hemde kalıcı .beni alırlarmı yada müzik öğretmeni uzun dönem yapınca asteğmen ola biliyormu ?

 6. ... diyor ki:

  bence iyi bayaa bişe öğrendim

 7. Hasan Güçlü diyor ki:

  Değerli kardeşlerim ben şu anda kıbrısta atğm olarak görev yapıyorum
  takım komutanlığı görevim var
  Türkiyede atğm maaşı bugün 2300 lira ben ada tazminatı ve tk komutanı olduğum için 2760 lira alıyorum ve buraya gelirken 2300 yol masrafı aldım yani göreve başlayınca elinize ( benim 6000 ) toplu para geçiyor (1 buçuk maaş + yol masrafı )
  Türkiyede iç güvenlik bölgesinde tazminat fazla ve maaşı ordaki arkadaşlar 3100 diyorlar
  göreviniz boyunca 8 buçuk atğm maaşı son 15 gün teğmen olduğunuz için yarım teğmen maaşı alıyorsunuz
  Güzellikleri ; emir komuta zincirinde yerin var senin komutanların subaylar
  astsubay ve uzmanların üstü sün
  Yerine göre değişir fakat sabah 7:30 akşam 17:30 mesai belli ayda 4 veya 5 nöbet 1i hafta sonu ( benim böyle )
  17:30 dan sonra kontağı kaoat keyfine bak
  Telefonunla korkmadan konuşmak bile büyük nimet
  TSK personelisin ve subay kartın var gazinolarda ucuz yemek ve kantinden uygun alışveriş ve (benim maaşım bu ankaradakiler 2300 alır ) 2750 az para değil
  Kötülükleri ; bi bok bilmeden kıtaya çıkıyon ve her boku biliyormuşsun gibi muamele görebilirsin
  Atğm rütbesi piç rütbedir sahipsizdir , asker desen değilsin komutan desen değilsin
  astsubaylar iplemez … Egoların yoksa yapılabilecek bişey mesela ben mutluyum
  herkesle muhabbetim var ve astsubaylarım gayet iyi
  aslında sen iyiysen herkes iyi…
  son olarak ben 351 yedek subay ım 351 kd ler gitti pis koydu daha 352 lerde gidecek ancak bize sıra gelecek :)
  saygılar

 8. Baran diyor ki:

  Her 4 Yıl Üniversite Okuyan Asteğmen Olabilir mi?

  • Hasan Güçlü diyor ki:

   evet kardeş olur
   yalnız senin bölümden ihtiyaç yoksa almazlar
   genelde sağlık bölümleri
   mühendislik bölümleri vs..

   • ozan uzun diyor ki:

    kardeş cümlen biraz yarım kaldı mühendislik genelde alınan mı alınmayan mı?

   • özkan diyor ki:

    müzik öğretmenleri olabilirmi ? aydınlatırmısın sana zahmet .

    • abdullah diyor ki:

     arkadaşım şimdi meslek ile alakası yok tamamen şans işi kura ile çıkıyor tabi sağlıkkonusu farklı sağlıkçıları direkt asteğmen olarak alıyorlar mesela ben açıköğretim işletme mezunuyum ve şu an asteğmen olarak görev yaptığım karakoldan yazıyorum.

     • yunus diyor ki:

      bende açıköğretim işletme mezunuyum bu sene asteğmen olmayı düşünüyorum inşallah olurum ama kalıcı olunuyormu onu bilmiyorum eğer olunuyorsa kalıcı olmayıda düşünüyorum

     • ömer diyor ki:

      abdullah kardes gercekten aof mezunu astek alıyolarmı

 9. asteğmen diyor ki:

  347. dönem p.atgm olarak askerlik vazifemi tamamladım. maaşımız tam olarak 2,303 tl idi. Eğer ki iç güvenlik bölgesinde olursanız ek olarak 1,290 tl ohal maaşı alırsınız. Maaşınızı değil alacağınız vazifeyi düşünmenizi tavsiye ederim. sağlıcakla kalın.

 10. Burcu diyor ki:

  Arkadaşlar sizlerin asteğmenlik hakkındaki düşünceleriniz neler? Bende gariban bir ailenin çocuğuyum ve endüstri mühendisliği mezunuyum. Mesleğim iyi ancak çevrem olmadığı için iş bulmakta zorlanıyorum. Asteğmen maaşları iyi olduğu için askerliğimi asteğmen olarak yapıp dönüşte topladığım parayla evlenmek istiyorum. Eğer asteğmen olarak askerliğimi yapamazsam aldığım bu maaş ile evlenmem bir hayli zor olacak. 2013 asteğmen maaşları doğu da 3100 TL gibi rakamlara ulaşıyor diyorlar. Arkadaşlar sizlerin önerileriniz ne lütfen bana bu konuda destek olun.

 11. Okt diyor ki:

  Asteğmen maaşları baya iyi ancak asteğmenlere acemi birliğinde baya ağır eğitim verdiklerinden dolayı asteğmen olmayı pek istemiyorum. Fizik öğretmenliği bölümü mezunu olduğum içinde askerden gelince pekte iyi bir iş bulamayacağımdan aslında asteğmen olarak maaşımı alıp toplasam gelince bir şeyler yapabilirim. Çok kararsız kalmış durumdayım. Acemi birliğinde eğitimin ağır olması beni çileden çıkartıyor.

 12. Bulak diyor ki:

  Asteğmen maaşları gerçekten baya yüksek. Askerliğimi asteğmen olarak yapıp dönüşte askerde topladığım para ile iş yeri açmayı düşünüyorum. 2013 asteğmen maaşları umarım biraz daha yükselir çünkü ben 2014 yılında askere gideceğim. Şimdiden herkese iyi teskereler dilerim.

10 + 5 = ? (İşleminin Sonucu)  


Saatlerin Anlamları yecüc mecüc