Sponsorlu Bağlantılar

Askerlik ülkemizde terör olması nedeniyle gidişi olan ancak bazı durumlarda dönüşü olmayan bir vatan hizmeti olarak görüldüğünden Mehmetçiler kına yakılarak dualar eşliğinde uğurlanır. Yakınlarından askere gidecek olanlar olabileceğini düşündüğümüzden dolayı sizlere askere gönderirken okunacak dualar hakkında bilgi vermek istiyoruz. Sizlerde bildiğiniz duaları Müslüman kardeşlerimizin yararlanması adına bizlerle paylaşabilirsiniz.

Birçok kişi askere giderken neden kına yakıldığını merak etmektedir. Çanakkale savaşı sırasında gencecik fidanları vatana şehit olsun diye gönderen anneler çocuklarına kınalı kuzu dermiş ve askere giderken vatana adak adamış gibi kına yakarlarmış günümüzde de kına yakılmasının temel sebebi bu geleneğin devam ettirilmesidir.

Asker Duaları
Dinimize yardım edenleri iki cihanda aziz eyle, her türlü hizmetlerinde muvaffak eyle Ya Rabbi! Senin yolundan, Kur’an yolundan, İslam’ın yolundan bizleri ayırma Ya Rabbi! Askere gidecek olan evlatlarımızı koru sen onları bizlere bağışla Ya Rabbim!

Bu aziz vatanı korumak, İslam’ın sancağını dalgalandırmak için cepheden cepheye koşan ve bu uğurda canını feda eden bütün şehitlerimizin ruhunu şad eyle Ya Rabbi! Askere gönderdiğimiz evlatlarımızın da sağ salim evlerine dönmelerini nasip eyle Ya Rabbim!

Bugün burada, canı, gözü gibi büyüttüğü fidan gibi delikanlıları, genç yiğitleri yetiştiren ve gururla, iftiharla, dualarla başı dik, alnı açık, gururla, göğsünü gere gere askere uğurlayan annelerin, babaların, emeği geçenlerin kalplerinden geçen duaları da kabul eyle. Evlatlarını onlara bağışla Allah’ım.

sponsorlu bağlantılar

16 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler