Sponsorlu Bağlantılar

Asgari ücretin boyunduruğunda kalmaya devam eden az gelişmiş bir ülke olduğumuzdan dolayı yurt genelinde asgari ücretle çalışan çok sayıda kişi bulunmaktadır. Asgari ücretle yaşamak her ne kadar zor olsa da bu zorluğu yenip emekli olmaya hak kazanan kişiler de bulunmaktadır ancak emekli olunca şöyle yapacağım tarzındaki hayallerinizin suya düşeceğini bilmenizi isteriz. Bu durumun temel nedeni asgari ücretle çalışan kişilerin emekli oldukları zaman az maaş almasıdır.

Soru: Babam nasipse bu yıl emekli olacak. Yıllardır inşaatta çalışan babamın ssk sı asgari ücret üzerinden yatırılmış. Babamın emekli olunca ne kadar emekli maaşı alacağını merak etmekteyiz. Sizler çinde mahsuru yoksa asgari ücret üzerinden ssk pirimi ödenen bir kişinin ne kadar emekli maaşı alacağına dair bilgilendirme yaparsanız çok memnun oluruz. Şimdiden teşekkürler.

Cevap: Sayın takipçimiz şimdiden babanızın emeklisinin hayırlı olmasını temenni ederiz. Asgari ücret üzerinden ödenen kişilerin emekli maaşı ortalama 980 TL dir. Ayrıca babanız daha yüksek maaş alıp buna rağmen ssk sı asgari ücret üzerinden ödendiyse ve bunu kanıtlayabilirseniz iş verene dava açabilirsiniz.

Asgari ücretle emekli olması muhtemel olan bir kişiyseniz gençlik döneminizde ekstra işler yaparak para biriktirmeye çalışın. Aksi takdirde emekli olduğunuz zaman ciddi sıkıntıların sizleri beklediğini bilmenizi isteriz. Özellikle kirada oturan emekli bir kişiyseniz bu durum hayatın daha da zorlaşmasına neden olacaktır.

sponsorlu bağlantılar

20 + 9 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler