Sponsorlu Bağlantılar

Asgari ücretin boyunduruğunda kalmaya devam eden az gelişmiş bir ülke olduğumuzdan dolayı yurt genelinde asgari ücretle çalışan çok sayıda kişi bulunmaktadır. Asgari ücretle yaşamak her ne kadar zor olsa da bu zorluğu yenip emekli olmaya hak kazanan kişiler de bulunmaktadır ancak emekli olunca şöyle yapacağım tarzındaki hayallerinizin suya düşeceğini bilmenizi isteriz. Bu durumun temel nedeni asgari ücretle çalışan kişilerin emekli oldukları zaman az maaş almasıdır.

sponsorlu bağlantılar

Soru: Babam nasipse bu yıl emekli olacak. Yıllardır inşaatta çalışan babamın ssk sı asgari ücret üzerinden yatırılmış. Babamın emekli olunca ne kadar emekli maaşı alacağını merak etmekteyiz. Sizler çinde mahsuru yoksa asgari ücret üzerinden ssk pirimi ödenen bir kişinin ne kadar emekli maaşı alacağına dair bilgilendirme yaparsanız çok memnun oluruz. Şimdiden teşekkürler.

Cevap: Sayın takipçimiz şimdiden babanızın emeklisinin hayırlı olmasını temenni ederiz. Asgari ücret üzerinden ödenen kişilerin emekli maaşı ortalama 980 TL dir. Ayrıca babanız daha yüksek maaş alıp buna rağmen ssk sı asgari ücret üzerinden ödendiyse ve bunu kanıtlayabilirseniz iş verene dava açabilirsiniz.

Asgari ücretle emekli olması muhtemel olan bir kişiyseniz gençlik döneminizde ekstra işler yaparak para biriktirmeye çalışın. Aksi takdirde emekli olduğunuz zaman ciddi sıkıntıların sizleri beklediğini bilmenizi isteriz. Özellikle kirada oturan emekli bir kişiyseniz bu durum hayatın daha da zorlaşmasına neden olacaktır.

sponsorlu bağlantılar
Kategori: Meslekler

4 Yorum Yapılmış.

 1. Ahmet çelik diyor ki:

  Sa Ahmet çelik 10.10.1964 d.luyum. 6.4.1990 bağkur başlangıcım var halen aktif olarak devam etmekteyim (14.Basamak). emeklilik için 2.5 yıl prim borcum gözüküyor, SSK ya geçiş yaparsam 3.5 yıl prim yatırmam gerekiyormuş yani 1 yıl fazla,sorum şu? bağkur emekliliğimi yoksa SSK emekliliğimi benim için avantajlı,bağkur emeklilikden sonra faal mükellef için yapılan kesinti SSK da da varmı

 2. nihat diyor ki:

  slm 02-09-2012 de emekli olacam yıl maaş 745+cocuk yardımı ve burut 1.033 tl gorunuyor ne kadar emekli maaşı baglanır
  4200 ssk 2500 bagkur en son pirimlerim sk ya odeniyor tşk

 3. barış ateş diyor ki:

  askerden önce 1981-1982-1983 yılları mevsimlik işç olarak çalıştığım primlerim gözüküyor fakat askerden sonra aynı kurum da kadrolu olarak çalıştığım 1986 ve 1987 yıllarısgk prim günlerim gözükmüyor bu günlerimi dahiledebilirsem emekli olacağım izlemem gereken yol nedir. teşekkür ederim

 4. serkan diyor ki:

  babam 24 04 1959 dogmlu ve 01 06 1976 sigorta girişi var nasipse 01 03 2012 emekliligi hak edecek 5000 günle.emekli olacagı zaman alacagı maaş ne kadar olacaktır? şimdiden, bilgilendirecginz için teşekkrler.

12 + 1 = ? (İşleminin Sonucu)  


Saatlerin Anlamları yecüc mecüc