Sponsorlu Bağlantılar

Suculuğunu uzun yıllardan beri yaptığı Yeşil Elma programı ile tanıdığımız Okay Usta, tam ismi Oktay Aymelek olan ülkemizin en ünlü aşçılarından birisidir. Okay Usta, yaptığı programların başarısının yanı sıra alçak gönüllüğü kişili sayesinde Türk halkının sevgisini kazanmış olan bir kişidir. Düne kadar hiçbir yemeği yapmayı bilmeyen çok sayıda kişinin Okay Usta sayesinde yemek yapmayı öğrendiği biliniyor. Türk sofra zenginliğini ölümsüzleştiren kişilerden birisi olmasından dolayı Okay Usta vikipedi bilgileri sizlerle paylaşılacaktır.

Oktay Aymelek 1968 senesinde aşçıların ana vatanı olarak kabul edilen Bolu ilinin Mengen ilçesinde hayata merhaba dedi. Kendisi gibi Aşçı olan bir babanın 6 çocuğunun en küçüğü olan Oktay Usta babasının izinden gitmeyi tercih ederek aşçılık dünyasında yer almaya karar vermiş olan bir kişidir. İlköğrenimini Men ilçesinde alan Oktay usta ilk olarak İstanbul Erenköy’de yer alan bir otelde çalışmaya başladı. 1991 yılında Bergüzar Hanım ile dünya evine girdi ve 3 kız çocuğuna sahip oldu. İlerleyen seneler içerisinde Antalya, Bodrum, Kuşadası gibi turistik mekânlardaki beş yıldızlı otellerde aşçılık alanında aktif bir şekilde yer aldı. 1997-2000 yılları arasında İspanya, Malta ve Londra’da düzenlenen yemek yarışmalarında iki bronz, iki gümüş, iki de altın madalya kazandı. Kendisine bu nedenden dolayı aşçılık dünyasında başarının babası olarak seslenildiği bilinmektedir.

Oktay Usta, Yeşil Elma programının büyük beğeni alıyor olmasından dolayı uzun yıllardan beri bu programın sucunuluğunu yapmaktadır. İlgili programın reyting değerleri aşırı derecede yüksek olduğu için Oktay Usta’yı uzun yıllar boyunca ekranlarda görmeye devam edeceğinizden şüpheniz olmasın.

sponsorlu bağlantılar

12 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler