Sponsorlu Bağlantılar

Asbest kullanım alanları, asbest nedir ve asbest nerelerde kullanılır konusunda makalemizden bilgi edinebilirsiniz. Sağlık bakanlığının asbest maddesinin hızlı bir şekilde kansere yakalanmaya neden olduğunu açıklaması üzerine ilgili maddeyi araştırdık ve sizlere asbest hakkında detaylı bilgi vermeye karar verdik. Yazımızın devamından asbest nedir ve asbest nerelerde kullanılır konusunda detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Asbest Nedir? Asbest Nerelerde Kullanılır?

Asbest bir mineral türü olup doğada kayaların içerisinde yer almaktadır. Asbestin lifli bir yapısı vardır ve günümüzde en çok ısı yalıtımında kullanılmaktadır. Evlerin dış cephe kaplamalarında son zamanlarda asbest maddesinin kullanıldığını sürekli gözlemlemekteyiz.

Asbest kanserojen bir madde olduğu için uzmanlar eğer bu maddenin kullanımı yaygınlaşırsa o oranda da kanser hastalıkları artacaktır demektedir. Sağlığınızı düşünüyorsanız dış cephe kaplamalarında asbest yerine başka maddeleri kullanmaya özen gösteriniz.

Asbest maddesinin en önemli özelliği yanmaya karşı dayanıklı olmasıdır. Bu özelliğini değerlendirmek isteyen firmalar özellikle yanmayan eldiven ve yanmayan elbise imalatında asbest maddesine sıklıkla yer vermektedir. Ayrıca asbest maddesi yalıtım bantlarında, contalarda ve ambalaj malzemelerinde de kullanılmaktadır.

Asbest basınca karşı yüksek dayanım göstermektedir. Asbestin bu özelliğinden yararlanmak için özellikle yüksek basınçlara maruz kalan borularda asbest maddesi kullanılmıştır.

Asbest kullanım alanları, asbest nedir ve asbest nerelerde kullanılır konusunda sizlerde bildiklerinizi yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

19 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler