Sponsorlu Bağlantılar

Araba alım satım işlemleri dünya genelinde en çok yapılan işlemler arasında yer almaktadır. Araç alım satım masrafları sayesinde ülkenin ciddi gelir elde ettiği bilinmektedir. Sizlerde yakın zaman içerisinde otomobil alacaksanız araç devir ücretleri hakkında sayfamızdan bilgi edinebilirsiniz.

Alınan bu ücretleri ödememeniz durumunda araç devir işleminin gerçekleştirilemeyeceğini bilmenizi isteriz. Devir yapılmadan hiç kimse arabasını vermek istemeyeceğinden dolayı otomobil almak adına bu bedelleri ödemeniz gerekmektedir. Ülke ekonomisinin geliştirilmesi adına yakın zaman içerisinde alınan ücretlerin arttırılması planlanmaktadır. Tüm bu nedenlerden dolayı araç alacak kişilerin ellerini çabuk tutmasında fayda var.

Araç Devir Masrafları

Araç devir masrafları içerisinde büyük pay notere aittir. Ödemelerinizin büyük bölümünü noterde yapacaksınız. Noter gün boyu kalabalık bir kurum olduğundan işlemlerinizi 1 gün içerisinde bitirebilmek adına sabahın erken saatlerinde işlemlere başlamanızda yarar var.

EGM adına tahsil edilen tescil belgesi bedeli: 69,11 TL “Aldığınız aracı yurt dışına çıkaracaksanız daha fazla ödeme yapmanız gerekmektedir”
EGM adına tahsil edilen trafik belgesi bedeli: 92,50 TL “Bu belge yenilenmesi durumunda alınmaktadır. Yakın zaman içerisinde alınmışsa tarafınızdan böyle bir ödeme talep edilmeyecektir.”
Noter ücreti: 26,60 TL “Bu ücret sadece araç satışlarında alınmamaktadır. Noterde gerçekleştirilen tüm satışlarda alınan beden budur.”
Posta ücreti: 8,31 TL “Alacağınız aracın seferberlik görevi bulunuyorsa bu ücreti ödemeniz gerekmektedir.”
KDV: % 18 olarak tahsil edilmektedir.
araç devir ücretleriAraç devir ücretleri genel olarak bu şekildedir. Zaman içerisinde alınan ücretlerde artma ya da azalma olabilir. Sizlere elimizden geldiğince en yeni ücretler hakkında bilgi vermeye devam edeceğiz.

sponsorlu bağlantılar

12 + 9 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler