Sponsorlu Bağlantılar

Apış arası ve bacak arası pişikleri, özellikle yaz mevsimi geldiğinde fazla kilolu olan kişilerde en çok gözlemlenen pişik türlerinden birisidir. Bu pişikler hayatın çekilmez bir hale gelmesine ve kişinin ciddi anlamda yürümede zorluk çekmesine neden olduğundan dolayı sizlere apış ve bacak arası pişikleri nasıl geçer konusunda bilgi vereceğiz.

Terleyen vücutlardan sızan terler neticesinde apış arası pişiklerine sıkça rastlanma vakti geldi. Özellikle yaz aylarında yol yürüyerek çalışanlarda görülen avret mahali pişikleri aşırı derecede can yakmakta ve kimi zamanda yürümek insana acı vermektedir. Özellikle kilolu insanlarda görülen bu vaka tam bir baş belasıdır. Apış arası pişiklerinden yakınanlar için bir kaç öneride bulunmak ve apış arası yani avret mahali pişiklerine neler iyi gelir konusuna değinmek istiyoruz.

Yaz aylarının en acı veren pişik türlerinden birisi olan apış arası pişiklerinden kurtulmanın en önemli yolu zayıflamaktır. Nedeni ise birbirine sürten bacaklar neticesinde şişman insanlarda avret mahali pişiklerine daha çok rastlanmaktadır.

Yaz aylarında sivip kilot giymekten uzak durun. Lastikleri bacak aranızı kesip pişik olmanıza ve terle gelen tuzlu suyun oralara deyip canınızı yakmasına neden olacaktır. Bundan ötürü uzun paçalı boxer tipi donlar giymeye özen gösteriniz.

Aşırı derecede terlemede pişiklere yol açmaktadır. Eğer aşırı derecede terleyen ve apış arası, koltuk altı pişiklerine maruz kalan biriyseniz yaz aylarında terleyen bölgelerinize pudra sürünüz.

Size nenemden kalma uzun soluklu bir ömrün kullandığı bir kremi önereceğim. Kullanın ve faydasını görün. Eski dilde kara merhem derler ben çok kullandım ve faydasını gördüm. Satın alma adı ise PREDNOL-A kesinlikle pişiklere çok iyi gelmekte. Bu krem kortizon içerdiğinden dolayı kesinlikle doktor gözetiminde kullanılmalıdır. Aksi takdirde telafisi olmayan ciddi problemler ile mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz.

Cilt kızarıklığı ve bebek pişiklerinde sedefotu, çörekotu, pudra şekeri ve Hindistan cevizi rendesi karıştırılarak ilgili bölgeye sürülür. Bunun pişiğe iyi geldiği söylense de eğer pişik derin yaraların oluşmasına neden olduğundan dolayı alternatif tıp dünyasında yer alan ürünlerden yararlanmak yerine alanında uzman bir doktora görünerek pişikleri nasıl geçirebileceğiniz hakkında destek almanız gerekmektedir.

sponsorlu bağlantılar

16 + 7 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler