Sponsorlu Bağlantılar

Antik dönem aşk hikayeleri konulu makalemize hoş geldiniz. Yaşanan dönem ne olursa olsun o döneme damgasını vuran bir aşk hikayesi her zaman olmuştur. Sizler için antik dönemlere ait olan aşk hikayelerini araştırdık ve okuduklarımız arasından en çok beğendiğimiz antik dönem aşk hikayesini siz değerli takipçilerimizle paylaşmaya karar verdik. Sizlerinde herkesin beğeneceğine inandığınız antik dönem aşk hikayesi varsa bu hikayeleri tüm takipçilerimizin faydalanması adına bizlerle paylaşabilirsiniz.

Antik Dönem Aşk Hikayeleri | En Güzel Aşk Hikayeleri

Lazcada Mediye dediğimiz, dünya literatürlerine Medisin, Media gibi kelimeleri kazandıran, Kolhida (Colchis) kralı Ayet (Aites)’in kızıdır. Dedesi Helios, güneşin oğludur. Titan olduğu söylenir. Halası ve annesinden simyacılığı öğrenmiştir. Yunan mitolojisinde en uzun aşk hikâyesinin kahramanıdır. İskenderiye, Yunan ve Roma kaynaklarına göre büyücü olarak tanımlanır. Phaidre’nin dünya düşüncesi ve tarihçesi kitabında, tahrik edici, duygulara ilham veren, kurbanlarını delirten, kindar, öc alıcı, öldüren bir Tanrıça olduğu söylenir. Heredot, Medea’nın, kardeşini, çocuklarını ve amcasını öldüren bir câni kraliçe olduğunu iddia eder. Sicilyalı Diodores dünya tarihi kitabında Medea’yı dürüst, bilgili, sevecen biri olarak tarif eder.

Aşk HikayeleriEvripides’in Essene Medea’sı, Medea’nın çocuklarını koruduğunu ancak çocuklarını Korinthoslular’ın öldürmesine engel olamadığını Medea’nın Atina’ya (Athena) kaçtığını, yeniden evlendiğini ve mutlu olduğunu söyler. İskenderiye’deki Eski Mısır kaynakları ise Onu, ‘içi tamamen insani duygularla dolu, acımasız babasına karşı gelmiş bir prensestir’ diye tarif eder.

Medea’yı anlatanların ortak düşüncesi, Onun ‘akıllı, bilgili, simyayı bilen, eğitimli güzel bir prenses’ olduğu yönündedir.

Atası titan, dedesi güneş tanrısı olsa da, mitolojik çağda yaşamış, acımasız, zalim veya sevecen olsa da, Medea ile aynı antik dili konuşuyoruz. O bizden biridir ve bizi milattan önce ve sonra dünyaya ilk O tanıtmıştır. Öyle ki günümüzde hâlâ;
Medisin: Media’nın kitabı, Media’nın iksir bilgileri, günümüzde tıp ve eczacılık
Media (Medya): Görsel ve yazılı yayının ortak adı,
Media: Yunancada kahraman,
Medea: Büyük İskender’den önce ve sonraki Hazar Denizi’nin güney batısı, anlamlarında kullanılmaktadır.

Antik dönem aşk hikayeleri hakkında sizlere ileteceğimiz en güzel hikaye budur. Umarım sizlerde sizlerle paylaşmış olduğumuz antik dönem aşk hikayesini beğenmişsinizdir.

sponsorlu bağlantılar

11 + 8 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler