Sponsorlu Bağlantılar

Turizm cenneti olarak bilinen Antalya, tarihi konusu ve hakkında çıkan efsaneleri ile görülesi şehirler listesinde baş sırada yer alıyor. Antalya ismi nereden geliyor konusu şehir hakkındaki tüm detayları öğrenmek isteyen kişiler tarafından merak ediliyor. Bu yüzden sizlere Anlaya isminin hikayesi hakkında bilgi vereceğiz.

Antalya, yaz mevsiminde daimi olarak ismini andığımız şehirlerden birisidir. Antalya ilimizin isminin nereden geldiğini sizler için araştırdık ve şehir efsanesi hakkında çok sayıda bilgiye ulaştık. Bize göre dünyanın en güzel şehri olan Antalya’yı daha iyi tanımanız için bir adet Antalya’yı tanıtan videoda paylaşmak istiyoruz. MÖ II. yüzyılda Bergama karalı Attalos tarafından kuruldu. Şehir ilk başlarda ismini kurucusundan aldı ve Attaleia adıyla anıldı. Daha sonra bu isim Adalia, Antalia ve en son Antalya şekline dönüştü.

Antalya isminin efsanesi hakkında çeşitli efsaneler bulunsa da doğru olan bilgilerin bunlar olduğunu belirledik. Sizlerde Antalya isminin hikayesi hakkında bildiklerinizi yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz. Antalya iline daha önceden gitmediyseniz ve şehri daha iyi tanımak istiyorsanız makalemizin devamında yer alan Antalya tanıtım videosunu izlemenizde fayda var.

Antalya ResimleriAntalya tarihsel süreç içerisinde birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan bir yedir. Bu nedenden dolayı şehrin tarihi dokusu bir hayli zengindir. Yıl içerisinde mevsimlik turizm bakımından popüler bir yer olsa da tarihsel turizmin de gözde yerleri arasında yer almaktadır. Bu nedenden dolayı dünyaca ünlü birçok şirketin Antalya iline yatırım yaptığı bilinmektedir.

sponsorlu bağlantılar

18 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler