Sponsorlu Bağlantılar

Anneler insanların dünyadaki en değerli varlıklarıdır. Birçok kişi annesinin yüzüne söyleyemediklerini mektup yazarak anlatmaya çalıştığından dolayı sizlere anneye mektup nasıl yazılır konusunda bilgi vereceğiz. Mektubun nasıl yazıldığını anlamak adına anneye yazılan mektup örnekleri ciddi anlamda kolaylık sağladığından dolayı sizlere içten duygular ile kaleme alınmış olan bir mektup örneğini sunmak istiyoruz.

Canımdan daha kıymetli anacığım, hep sana seni ne miktarda sevdiğimi, minnacık yüreğimdeki devasa yerini söylemeyi arzu ederdim. Fakat ne yaptıysam bunu bir türlü başaramadım. Çünkü beni hiç anlamaya çalışmadın. Bir gün sana bahçedeki en güzel çiçekleri toplayıp getirdim. Bardağa yerleştirdim, sana getiriyordum ki, fincan aniden elimden yere düştü ve sesli bir şekilde kırılıverdi. Bu çiçekleri sana olan sevgimi anlatmak için toplamıştım. Kırılan fincan için o kadar fazla bağırdın ki, tekrar hiç kimseye çiçek vermemeye söz verdim.

Ana, benim ufak yüreğimde hepimizi sevecek kadar yer vardı. Ben hepimizi oldukça seviyordum. Fakat sen kişilerin hep fena olduklarını, onlara güvenilmemesi icap ettiğini belirttin. Ben de artık kişilerden hoşlanmıyorum. Anacığım, bir mütenevvi minik kafam almıyor, bana başkalarına karşı şiddet göstermeyi sen öğrettin. Ben dünyaya geldiğim zaman zarar vermeyi hiçbir şekilde bilmiyordum ki, neden artık biricik kardeşime şiddet göstermeme kızıyorsun? Ben ona vurduğum zaman sende benim ellerime vuruyorsun.

Ana, babamı bu güne kadar hiç sevmedin mi? Ne zaman bir şey olsa minik ruhumu babamla korkutuyorsun, ondan hoşlanmamı mı istemiyorsun anlamıyorum doğrusu. Ben bir şey istediğim zaman eğer kibar bir dil ile istersem o şeyi bana vermiyorsun ancak bağırdığım zaman istediklerimi her zaman veriyorsun. Aynı zamanda söylediğini yapmak için bağırmanı temenni ediyorum. Biliyor musun seni bağırtmak aşırı derecede hoşuma gidiyor. O vakit benimle ilgilendiğini hayal ediyorum ve seni kendime daha yakın hissediyorum. Ana sana estetik bir haberim var: Artık yemeklerimi hiç bir zaman itiraz etmeden tüketeceğim. Bir an evvel büyümek isterim. Sebep mi? Seninle konuşurken yukarılara bakmaktan bıktım. Bundan dolayı boynum sızlıyor. Şayet büyümem daha fazla sürecekse, neden sen çömelerek benimle konuşmaya çalışmıyorsun? O vakit kendimi daha da iyi hissedeceğim. Konuşurken gözlerini görmek isterim. Gözlerinin derinliğinde sevildiğimi kestirmek isterim.

Ana ben yaşamak isterim. Yapmaların, etmelerin bulunmadığı, sevginin fazla olduğu, anaların çocuklarını anladığı bir yer isterim. O yeri icat etmek için buradan gitmek isterim. Bir ihtimal bir kuşun kanadında, bir ihtimal bir çiçeğin yaprağında kim bilir bir balığın akvaryumunda.

Sizler için kaleme aldığımız anneye yazılan mektup örneği bu şekildedir. Sizlerde anneniz ile alakalı sıkıntılarınızı hep içinize attıysanız, içinizde yer alan sıkıntıların tamamını bizlerle paylaşarak rahatlayabilirsiniz. Anneniz fani dünyaya gözlerini yummadan evvel onunla mutlaka her konuda konuşmaya çalışın.

sponsorlu bağlantılar

13 + 9 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler