Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Özellikle rejim yapan bayanlarda görülen vakalardan biriside göz kararmasıdır. Ani göz kararması bazen kötü hastalıkların işareti olabilir. Bundan ötürü yaşamış olduğunuz göz kararmalarını dikkate alınız ve en kısa zamanda uzman bir hekime görününüz. Bu yazımızda sizlerle köz kararmasının nedenlerini ve Göz kararmasının nasıl tedavi edileceğini paylaşmak istiyoruz.
Eğer bir kişinin iki gözünde birden kararma oluyorsa, ortamın aydınlığı azalıyor, kenardan yandan bir şekilde gözümüzün önüne pus geliyor ve bu pustan sonra buzlu camın arkasından bakıyor gibi bir görüntümüz oluyor ve bu 2-3 dakikada kendiliğinden açılıyorsa bu vücut tansiyonumuzun düştüğünün ilk belirtisidir. Ancak bu kararma yaklaşık 2-3 dakika içerisinde dinlenmekten sonra açılır.

Tek gözde kararma ise daha önemlidir. Eğer ara ara bir takım kararmalar oluyorsa boynumuzdan gelip gözümüzü besleyen damarda bir takım problemler olduğunu düşündürebilir. Nedeni buradan gelen kan miktarında zaman zaman azalmalar, gözün beyinle ilişkisini sağlayan göz sinirindeki beslenme değişiklikleri tek gözde kararmaya neden olacaktır. Kararmaları bir kalıcı bir de geçici olarak değerlendirmemiz lazım. Eğer geçici kararmalar oluyorsa bunu mutlaka göz hekimi ve beraberinde bir kardiyoloji denetimizde takip etmek gerekir. Eğer tek gözde karama olmuş ve kalıcıysa, 6-8 saatte geçmiyorsa bu göz içindeki damarların bir tanesinde tıkanıklık belirtisi olabileceği için mutlaka acilen bir göz hekiminin muayenesine ve tedavisine gerek göstermektedir.

Hepinize sağlık dolu bir yaşam dileriz. Özellikle bu yaz aylarında meydana gelen göz kararmalarına dikkat ediniz. Maazallah güneş çarpıp beyin kanaması geçirebilirsiniz. Geçmiş olsun. Tez zamanda iyileşmenizi temenni ederiz.

sponsorlu bağlantılar

14 + 5 = ? (İşleminin Sonucu)  


Saatlerin Anlamları yecüc mecüc