Sponsorlu Bağlantılar

Soru: Alkollü Araç Kullanırken Yakalanmanın Cezası Nedir. Alkolü su gibi için gece hayatına düşkün birisiyim. Bu gece 2. kez alkollü araç kullanırken polise yakalandım. Ehliyetim alınırmı? Alkollü araç kullanırken yakalanmanın cezası nedir? Bilgilendirmenizi beklemekteyim.

sponsorlu bağlantılar

Cevap: Öncelikle yaptığınız şey hiç hoş değil farkındasınızdır umarım. Alkollü araç kullanarak başkalarının hayatlarını teklikeye atabilirsiniz. Şimdi sorunuzun cevabına gelecek olursak. 0,50 promil veya üzerinde alkollü araç kullanan bir kimseye, eğer ilk defa yakalanmış ise 537 TL, ikinci kez yakalanmış ise 673 TL, üçünce kez yakalanmışsa 1078 TL Para cezası verilmektedir. Ayrıca, alkollü araç kullanan sürücülere geriye doğru 5 yıl içinde; ilkinde 6 ay, ikincisinde 2 yıl, 3 ve fazlasında ise mahkeme tarafından 5 yıl süreyle ehliyetlerine el konulacak. 3 veya daha fazla alkollü yakalanan sürücülere en az 6 ay hapis cezası verilecek.

sponsorlu bağlantılar
Kategori: Soru Cevap

1 Yorum Yapılmış.

  1. zafer diyor ki:

    ben motosikletle kullanmadan alkolden ceza uyguladılar ehliyetime el koydular peki araba ehliyetime alabilirmiyim..? Beni bu konuda yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

13 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)  


Saatlerin Anlamları yecüc mecüc