Sponsorlu Bağlantılar

Acil tıp teknisyeni, sağlık alanında en çok ataması yapılan ve yüksek maaş alan bölümlerin başında yer almaktadır. Acil tıp teknisyeni ambulans hemşiresi olarak da bilinmektedir. Sağlık alanında en büyük sıkıntıları çeken meslek grubu içerisinde yer aldığından dolayı bu mesleği icra edecek olan kişilerin kesinlikle insanlar ile diyaloglarının iyi olması ve bir o kadar da sabırlı olmaları gerekmektedir. Eğer agresif bir kişiliğe sahipseniz bu mesleğin size göre olmadığını bilmenizi isteriz.

sponsorlu bağlantılar

Acil tıp teknisyeni KPSS taban puanları hakkında bilgi vermeden evvel bu mesleği icra edecek olan kişilerin görevlerinin neler olduğundan bahsetmek istiyoruz.

• Yaraları tedavi eder, sarar

• Şiddetli kanamaları önler

• Solunumun durması halinde suni teneffüs yaptırır

• Zehirli maddeleri vücuttan temizler

• Deriyi yıpratan maddeleri temizler

• Şoka giren hastaları şoktan çıkarmaya çalışır

• Tansiyon ölçer, iğne yapar
acil tıp teknisyeniSon yapılan atamalara göre acil tıp teknisyeni KPSS taban puanı 62’dir. Her geçen gün ilgili bölüme olan talep arttığı için KPSS taban puanlarında da ciddi artışlar gözlemlenmektedir. Sağlık alanında ciddi personel açığı olduğu için bu alanda personel alımının 5 yıl civarında daha yoğun bir şekilde olması bekleniyor. 5 yıl sonrasında ise gerekli personel karşılanmış olacağı için alımların yavaşlaması ve buna binaen KPSS taban puanlarının minimum 80 değerlerine çıkması bekleniyor. Bu alanda eğitim aldıysanız eğer mağdur olmamak adına kısa zaman içerisinde KPSS sınavına girerek atamalarınızı gerçekleştirmenizde fayda var.

sponsorlu bağlantılar
Kategori: Eğitim

2 Yorum Yapılmış.

  1. gonca diyor ki:

    nasıl yani fabrika falan derken anlamadım ilk önce nasıl oluyor ki lütfen cevaplarınızı bekliyorum bende açıktan okuyorum tıp teknisyenliğini istiyorum ama pek bi bilgim yok

  2. hazal hemşire diyor ki:

    Bende acil tıp teknisyeniyim bende fabrikalara seminerlere gitmek için sertifika aldım çok iyi para kazanıyorum aylığım 5 bin lirayı geçiyor.

10 + 5 = ? (İşleminin Sonucu)  


Saatlerin Anlamları yecüc mecüc