Sponsorlu Bağlantılar

Milleti millet yapan en önemli değerlerin başında o milletin tarihi yer alsa da tarih dersi çok zor bulunduğundan dolayı maalesef tarih dersinde başarılı olmayan kişi sayısı çoktur. Hal böyle olunca birçok kişi tarih dersinden sorumluluk sınavına girdikten sonra geçmektedir. 9. Sınıfta eğitim almakta olan bazı kişiler sorumluluk sınavına gireceklerinden dolayı sizlere bu makalemizde çıkma potansiyeli yüksek olan tarih soruları hakkında bilgi vereceğiz.

Soru: 9. Sınıf Tarih Sorumluluk Sınavı Soruları Nelerdir? çok yakında tarih dersinden sorumluluk sınavına girecem. Diploma alabilmem için 9. sınıf tarih sorumluluk sınavından yüksek bir not ile geçmem lazım. Bana çıkma ihtimali yüksek 9. sınıf tarih dersi sorumluluk sınavı soruları hakkında paylaşım yaparsanız çok memnun olurum.

Cevap: Sayın takipçimiz tarihini bilmeyen bir millet yok olmaya mahkumdur. Size elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız. Sayfamızdan çıkma ihtimali yüksek 9. sınıf tarih sorumluluk sınavı sorularına ulaşabilirsiniz.

9. Sınıf Tarih Sorumluluk Sınavı Soruları

* Malazgirt Savaşı ne zaman yapışmıştır? Malazgirt Savaşı’nın sonuçları nelerdir?

* ilk Yerleşik Hayat Geçen Türkler Kimlerdir?

* Türklerin tarih boyunca kullanmış oldukları takvimler nelerdir?

* Talas savaşı kaç tarihinde, kimler arasında yapılmıştır?

* Talas savaşının sonuçları nelerdir?

* Anadolu Selçuklu Devletinde görülen ”Ahilik Teşkilatının” özellikleri nelerdir?

Sınavınızda başarılar dileriz. Sizlerde çıkma ihtimali olan soruları bizlerle paylaşarak sorumluluk sınavına girecek olan kişilere yardımcı olabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

13 + 1 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler