Sponsorlu Bağlantılar

8. Sınıf Bursluluk Sınavı Kaç Puanla Kazanılır? Bu yılki pybs sınavından 386 puan almama rağmen burs kazanamadım. Annem kaç zamandır hüngür hüngür ağlamakta. Bu pybs bursluluk sınavını kazanmak için kaç puan almış olmam gerekiyordu. Bir haksızlık durumu söz konusu olabilir. Yapacağınız bilgilendirmelerden dolayı çok teşekkür ederim. Emin olunki bu durum benim için çok önemli.

Cevap: Sayın takipçimiz 2011 yılı pysbs taban puanları şuan elimizde yok lakin 2010-PYBS 8. sınıf öğrencileri için burs alma taban puanı 447.171dir. Buradan yola çıkarak aldığınız puanın çok düşük olduğu kanaatine varabilir. Anladığım kadarı ile ortada olan bir maduriyet söz konusu değildir. Allah yardımcınız olsun. Eğitim hayatınızda başarılar dileriz.

PYBS sınavına her yıl yüzlerce aday girmekte. Hatta birçok aile verilen bu burs imkânından yararlanabilmek için çocuklarını bu sınavı kazanması için dershanelere göndermekte. Rakiplerinizin çok olduğunu bilmenizi isteriz. Ortaöğretim yıllarında PYBS bursunu kazanırsanız lise yıllarına geçiş yaptığınızda bu bursu almaya devam edersiniz. PYBS bursu hakkında aklınıza takılanları yorum yaparak bizlere sorabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

10 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)  


Sponsorlu Bağlantılar
Saatlerin Anlamları
Eğitim
yecüc mecüc
Kısa Bilgiler